kpb

Tony Halik - pokaz przedpremierowy #1

Tony Halik (reż. Marcin Borchardt)
- pokaz przedpremierowy #1

poniedziałek, 14 września 2020, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

14 września zapraszamy na przedpremierowy pokaz dokumentu Tony Halik w reżyserii Marcina Borchardta, portretujący podróżnika i dziennikarza, odkrywcę i obieżyświata, fenomen mieszkający w komunistycznej Polsce, gdzie obywatele nie mieli nawet paszportów.

 

Tony Halik to film o podróżniczej pasji i pogoni za marzeniami, ale i o kosztach, jakie trzeba zapłacić, aby mogły się ziścić. Opowieść o płynnej granicy między prawdą a fałszem, wpisanej w niezwykłe losy człowieka, który na tej granicy uczynił swoje miejsce na ziemi – opowiada Borchardt.

 

Premiera filmu: 30 września 2020.


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

TONY HALIK | TONY HALIK
(Marcin Borchardt) PL 2020, 90'


Reżyser, Marcin Borchardt, zabiera nas w podróż śladami jednego z najwybitniejszych podróżników XX wieku. Jest to obejmująca pół wieku dokumentalna epopeja, precyzyjnie zrekonstruowana z unikalnych i nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych, nakręconych przez Halika podczas niezliczonych podróży po całym świecie. Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił, co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoło na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się się̨ naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

 

ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum