kpb

Sekret bogini Fortuny - pokaz przedpremierowy

Sekret bogini Fortuny (reż. Ferzan Özpetek)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 8 października 2020, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

W czwartkowy wieczór, 8 października zapraszamy na przedpremierowy seans filmu Ferzana Özpeteka Sekret bogini Fortuny, w którym pochodzący z Turcji reżyser łączy historię relacji pomiędzy mężczyznami z elementami komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u, który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla jedynie włoską elegancję.

 

Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Idąc do szpitala na badania, decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca życie partnerów do góry nogami.

 

Premiera filmu: 16 października 2020.


BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

SEKRET BOGINI FORTUNY | LA DEA FORTUNA
(Ferzan Özpetek) IT 2019, 114'


Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi zostać w szpitalu. A to może być dopiero początek kłopotów ze zdrowiem.


Annamaria decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum