kpb

Nasz człowiek w Wenecji!

wysłanniczka Kina Pod Baranami na MFF w Wenecji
w ramach projektu 27 Times Cinema


W pierwszych dniach września, w ramach projektu 27 TIMES CINEMA, 27 młodych pasjonatów kina weźmie udział w pokazach filmowych, spotkaniach i obradach jury sekcji Giornate Degli Autori na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wśród nich znajdzie się również Aleksandra Jodłowska, reprezentująca Polskę i Kino Pod Baranami.
 

Od 2010 r. sieć Europa Cinemas wybiera kina, których zadaniem jest rekrutacja młodych ludzi do unikatowego projektu 27 TIMES CINEMA. Kino Pod Baranami już po raz czwarty zostało wyróżnione i zaproszone do wytypowania swoich kandydatów na uczestników. Wskazana przez krakowskie kino kandydatka, Aleksandra Jodłowska, została wybrana przez prezydium Europa Cinemas do uczestnictwa w tegorocznej edycji projektu.


27 TIMES CINEMA to wyjątkowa okazja do wzięcia aktywnego udziału w słynnym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ambasadorzy programu nie tylko doświadczą uroków słynnego miasta na wodzie, poznają z bliska jeden z najsłynniejszych festiwali filmowych świata, ale też przyznają własną nagrodę zasiadając w jury sekcji Giornate Degli Autori.


Aleksandra Jodłowska jest urodzoną w Krakowie uczennicą VIII Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Od ubiegłego roku regularnie uczestniczy w pokazach z cyklu Spotkania Młodych Amatorów Kina oraz pomaga wolontaryjnie w działaniach Kina Pod Baranami. Interesuje się modą, rysunkiem, w przeszłości zajmowała się profesjonalnie tańcem.


Profil uczestniczki na stronie Europa Cinemas

 

 

 

 

 


Organizatorami projektu są Parlament Europejski (fundator LUX Prize) oraz Venice Days i sieć kin Europa Cinemas, do której Kino Pod Baranami należy od wielu lat.


Profil Kina Pod Baranami na blogu Europa Cinemas.


Czuje się zaszczycona, że będę reprezentantką tak super kina również za granicą. Kino Pod Baranami pokazało mi co to znaczy kochać kino i chciałabym wykorzystać to podczas rozmowy z ludźmi innych narodowości, otoczyć się w filmie i w ludziach w nim zakochanych. Przekopałam Internet w celu dowiedzenia się jak najwięcej o tym, czego się mogę spodziewać, ale jedyne co wywnioskowałam to, że będzie dużo filmów, pizzy i przede wszystkim ciekawych osób. Udział w programie to dla mnie to szansa na poszerzenie horyzontów.
Aleksandra Jodłowska


DOTYCHCZASOWI UCZESTNICY O PROJEKCIE 27 TIMES CINEMA:

Moje uczestnictwo w festiwalu filmowym w Wenecji, ujęłabym tak: Kino Pod Baranami spełniło trochę moje marzenie. To było takie marzenie, którego się nie spodziewałam, którego nie oczekiwałam, a które udało się spełnić. Była to niezwykła przygoda, móc obcować z kinem, móc poznać różnych ludzi z całej Europy (z niektórymi do tej pory mam kontakt). I to jest takie doświadczenie, które zostaje w sercu po prostu na zawsze.
Natalia Ryba, reprezentantka Kina Pod Baranami w 2019 roku


Dla mnie każde interesujące wydarzenie to szansa, aby podzielić się nim z szerszą publicznością. Uwielbiam dzielić się ciekawymi doświadczeniami z innymi ludźmi. Lubię rozmawiać o tym, co widziałem, co przeżyłem. Festiwale filmowe są jak święta, jak Boże Narodzenie.
Kamil Klamut, reprezentant Kina Pod Baranami w 2016 roku


Ten projekt to możliwość podróży na jeden z największych światowych festiwali filmowych (odbywający się w urokliwym mieście); okazja do poznania interesujących ludzi, mających nierzadko odmienne podejście do kinematografii niż inni (…) Moc arthouse'owego kina i garść midnight movies, których większość rodaków nie zobaczy przez najbliższe pięć lat.
Piotr Sarota, reprezentant Kina Pod Baranami w 2012 roku

Bookmark and Share

archiwum