kpb

Nadzieja - pokaz przedpremierowy

NADZIEJA (reż. Maria Sødahl)
- pokaz przedpremierowy
środa, 2 września 2020, godz. 21.15
Kino Pod Baranami2 września zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Nadzieja. Ten poruszający film duńskiej reżyserki opowiada o trudnych zmaganiach ze śmiertelną chorobą i odnajdywaniu w życiu tego, co naprawdę ważne.

Film duńskiej reżyserki oparty jest na jej własnych przeżyciach. Koncentrując się na parze głównych bohaterów, Sødahl tworzy subtelną i wyważoną opowieść o życiowych priorytetach, odpowiedzialności za drugą osobę oraz bliskości. To uniwersalne studium dojrzałego związku jest tak poruszające w dużej mierze za sprawą znakomitych kreacji Andrei Bræin Hovig i jednego z najbardziej rozpoznawalnych szwedzkich aktorów Stellana Skarsgårda.

 

Premiera filmu: 25 września 2020


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)


O FILMIE: 


NADZIEJA | HÅP
(Maria Sødahl) NO/SE 2019, 126’

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci.

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum