kpb

Szarlatan - pokaz przedpremierowy

SZARLATAN (reż. Agnieszka Holland)
- pokaz przedpremierowy
wtorek, 1 września 2020, godz. 21.15
Kino Pod Baranami1 września zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Agnieszki Holland, Szarlatan - nieszablonowego, zmysłowego obrazu autentycznej postaci Jana Mikoláška, czeskiego zielarza i uzdrowiciela.

Polska reżyserka, w swoim najnowszym dziele przygląda się mechanizmom niszczenia człowieka przez opresyjny system oraz opowiada fascynującą historię sukcesu, okupionego wielkim cierpieniem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną.


Premiera filmu: 9 października 2020


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

 


O FILMIE: 
SZARLATAN | CHARLATAN
(Agnieszka Holland) PL/CZ/SK 2020, 118’

Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara W ciemności i Europy, Europy, a także Obywatela Jonesa i Pokotu, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.


Choć rozgrywa się w przeszłości, Szarlatan jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum