kpb

Kinobranie 2020 na dziedzińcu #7 - Sny wędrownych ptaków

Letnie Tanie Kinobranie 2020
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #7:
Sny wędrownych ptaków (reż. Cristina Gallego, Ciro Guerra)
Kino Pod Baranami
niedziela, 2 sierpnia 2020, godz. 21.30

 

14. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie to ponad 100 filmów ujętych w 8 cykli tematycznych, dodatkowe tytuły na e-kinopodbaranami.pl oraz… wyjątkowe seanse pod gwiazdami w przestrzeni renesansowego Pałacu pod Baranami! 2 sierpnia na plenerowym ekranie - Sny wędrownych ptaków, najnowsze dzieło nominowanego do Oscara Ciro Guerry oraz jego żony, Christiny Gallego, zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu. Bilety w cenie 9 zł.

 


fot. Sabina Szkarłat

Plenerowy pokaz, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbędzie się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami.
Do dyspozycji widzów będą otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami.


BILETY: 9 zł
Miejsca nienumerowane.

Pokaz odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych. Do dyspozycji widzów będą środki dezynfekcyjne do odkażania rąk, a miejsca siedzące zostaną umieszczone w odpowiednich odległościach od siebie.
Podczas wizyty w plenerowym kinie należy mieć zakryte usta oraz nos.
Zobacz przygotowany przez Kino Pod Baranami spot Zakryj usta, zakryj nos i chodź do kina.

 

O FILMIE:

SNY WĘDROWNYCH PTAKÓW | PÁJAROS DE VERANO
(Cr. Gallego, C. Guerra) CL/MX/DE 2018, 125

Kolumbia w czasie przełomu lat 60. i 70. Jałowe i wietrzne pustkowie na granicy kraju zamieszkuje lud Indian Wayúu. Podczas plemiennego obrzędu wchodzenia w dorosłość Zaida wykonuje tradycyjny taniec, którym kusi potencjalnego kandydata na męża - Rapayeta. Stojąca na czele klanu matrona stawia młodemu Rapayetowi wysoką cenę, jaką ten ma zapłacić za swoją przyszłą żonę. Mężczyzna szuka sposobu na szybkie zdobycie pieniędzy, kiedy niemal z nieba spadają mu amerykańscy hipisi  szukający dojścia do dostawców marihuany. Rapayet i jego wspólnik sami wcielają się w rolę dealerów, a interes, który ubiją, będzie jedynie początkiem historii… 

 

ZWIASTUN:

 

 
Bookmark and Share

archiwum