kpb

Dojrzałe Kino: Włoskie wakacje (przedpremierowo!)

środa, 5 sierpnia 2020, godz. 11.00

Dobiega końca wyjątkowy, pod wieloma względami, sezon cyklu Dojrzałe Kino. W programie ostatniego spotkania przed wakacyjną przerwą znajdzie się przedpremierowy pokaz filmu Włoskie wakacje - urokliwej komedii z Liamem Neesonem, rozgrywającej się wśród przepięknych toskańskich krajobrazów.

 

Nieuchronnie zbliża się finał sezonu Dojrzałego Kina - wyjątkowych pokazów dla dojrzałych widzów, połączonych z prelekcją i dyskusją. Po krótkim okresie wakacyjnego odpoczynku, pokazy powrócą we wrześniu. Już dziś zapraszamy do udziału!

Na zakończenie aktualnej edycji cyklu, Kino Pod Baranami zaprezentuje przedpremierowo pełen letniego słońca film Włoskie wakacje, w którym znany przede wszystkim z ról twardzieli Liam Neeson pokazuje zupełnie inną twarz. Niczym bohaterka kultowego Pod słońcem Toskanii, wyjeżdża na malowniczą włoską prowincję, by tam na nowo odkryć radość życia i wagę międzyludzkich relacji.

Wzruszająca historia przedstawiona we Włoskich wakacjach skupia się wokół postaci ojca (Neeson) i syna (Micheál Richardson), którzy przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Ich wspomnienia sprzed lat nijak mają się do rzeczywistości: przepiękna rezydencja z upływem czasu przekształciła się w prawdziwą ruinę. By ją sprzedać, mężczyźni muszą przeprowadzić generalny remont, a co za tym idzie - zostać w Toskanii znacznie dłużej niż zakładali. Niewykluczone jednak, że ich wspólna praca będzie miała wpływ nie tylko na popękane ściany i dziurawy dach, ale także na nich samych.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Wszystkie pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zajmują co drugie miejsce w sali kinowej (zachowując dzięki temu wymagany dystans) i są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w środowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

WŁOSKIE WAKACJE | MADE IN ITALY
(James D'Arcy) UK/IT 2020, 94’


Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Wspólne prace idą naprawdę źle, ale zagubionym mężczyznom z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że tu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum