kpb

Włoskie wakacje - pokazy przedpremierowe

Włoskie wakacje (reż. James D'Arcy)
- pokazy przedpremierowe

25, 28 i 29 lipca 2020, godz. 20.45
4 sierpnia 2020, godz. 19.00
sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12)
oraz Kino Pod Baranami

 


25, 28 i 29 lipca a także 4 sierpnia zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu Włoskie wakacje - urokliwej komedii z Liamem Neesonem, rozgrywającej się wśród przepięknych toskańskich krajobrazów.


Znany przede wszystkim z ról twardzieli Liam Neeson, pokazuje we Włoskich wakacjach zupełnie inną twarz. Niczym bohaterka kultowego Pod słońcem Toskanii, wyjeżdża na malowniczą włoską prowincję, by tam na nowo odkryć radość życia i wagę międzyludzkich relacji. Włoskie wakacje to reżyserski debiut aktora Jamesa D’Arcy’ego, od lat występującego w wysokobudżetowych, hollywoodzkich produkcjach takich jak Dunkierka, Atlas Chmur czy filmy z uniwersum Marvela.


Wzruszająca historia przedstawiona we Włoskie wakacje skupia się wokół postaci ojca (Neeson) i syna (Micheál Richardson), którzy przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Ich wspomnienia sprzed lat nijak mają się do rzeczywistości: przepiękna rezydencja z upływem czasu przekształciła się w prawdziwą ruinę. By ją sprzedać, mężczyźni muszą przeprowadzić generalny remont, a co za tym idzie - zostać w Toskanii znacznie dłużej niż zakładali. Niewykluczone jednak, że ich wspólna praca będzie miała wpływ nie tylko na popękane ściany i dziurawy dach, ale także na nich samych.


BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (student)
16 zł (senior)


O FILMIE:

WŁOSKIE WAKACJE | MADE IN ITALY
(James D'Arcy) GB/IT 2020, 94’


Liam Neeson w komediowej, rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii można wszystko zacząć od nowa.


Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Wspólne prace idą naprawdę źle, ale zagubionym mężczyznom z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji.


ZWIASTUN:

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:


Bookmark and Share

archiwum