kpb

Incepcja - pokazy specjalne z okazji 10-lecia premiery

INCEPCJA (reż. Christopher Nolan)
- pokazy specjalne z okazji 10-lecia premiery

od 12 do 20 sierpnia!
Kino Pod Baranami

 

 

Zanim oczom wielbicieli talentu Christophera Nolana ukaże się enigmatyczny Tenet, zapraszamy na specjalne pokazy Incepcji, która w tym roku świętuje dziesiątą rocznicę powstania.

Powrót do filmu po latach to doskonała okazja do ponownego przyjrzenia się jego szkatułkowej konstrukcji oraz wnikliwej analizy kolejnych poziomów snu. Być może, pozwoli też na odkrycie tajemnicy zakończenia, do dziś uznawanego za jeden z najbardziej zagadkowych finałów w historii kina. W obsadzie niemal niekończąca się lista gwiazd: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Tom Hardy, Cillian Murphy oraz Michael Caine.

 

Projekcje filmu poprzedzone będą ekskluzywnymi materiałami dodatkowymi (10 minut): nagraniami zza kulis powstawania Teneta oraz specjalną wypowiedzią reżysera.
Tenet wyświetlany będzie w Kinie Pod Baranami od 26 sierpnia.


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior)


O FILMIE:
INCEPCJA | INCEPTION
(Christopher Nolan) US/GB 2010


Oscary 2011: najlepsze zdjęcia (Wally Pfister), najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż efektów dźwiękowych i 4 nominacje: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny (Christopher Nolan), najlepsza muzyka (Hans Zimmer)
Złote Globy 2011 (4 nominacje): najlepszy film - dramat, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsza muzyka


Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest zdolnym złodziejem, mistrzem niebezpiecznej sztuki ekstrakcji: kradzieży bezcennych sekretów z warstw podświadomości, gdy umysł ofiary jest najmniej strzeżony przed niebezpieczeństwem - podczas snu. Ta rzadka umiejętność sprawia, że Cobb jest pożądanym specjalistą w zdradliwym świecie wywiadu gospodarczego. Z drugiej strony stracił przez swoją pracę wszystko, co kochał, i jest skazany na ciągłą ucieczkę. Teraz dostaje jednak szansę na odkupienie. Wykonanie ostatniego zlecenia będzie oznaczać odzyskanie życia, ale tylko pod warunkiem dokonania niemożliwego - incepcji. Zamiast perfekcyjnej kradzieży Cobb i jego zespół muszą zrobić coś innego: wszczepić do umysłu ofiary pomysł. Jeśli im się uda, dokonają zbrodni doskonałej.


W filmie występują Leonardo DiCaprio (Wyspa tajemnic, Aviator), Ken Watanabe (Ostatni samuraj), Joseph Gordon-Levitt (500 dni miłości, Zły dotyk), Marion Cotillard (Niczego nie żałuję), Ellen Page (Juno), Tom Hardy (Rock’N’Rolla, Bronson), Cillian Murphy (Śniadanie na Plutonie, Wiatr buszujący w jęczmieniu) oraz Michael Caine (Batman - Początek, Ludzkie dzieci).

 

ZWIASTUN:

 

ZAPOWIEDŹ KAI KLIMEK:

Bookmark and Share

archiwum