kpb

Wiosna Filmów 2020

WIOSNA FILMÓW 2020
w wirtualnej sali Kina Pod Baranami na MOJEeKINO.pl


W dniach 29 maja - 7 czerwca na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.pl odbędzie się internetowa odsłona 26. edycji Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, przeglądu najgłośniejszych filmów sezonu nagradzanych na prestiżowych festiwalach. W programie 40 filmów, z czego połowa to polskie premiery lub przedpremiery. Kupując bilet, przy transakcji wybierz Kino Pod Baranami :)


Na replikę Wiosnę Filmów zapraszaliśmy w Kinie Pod Baranami rokrocznie, w czerwcu. W tym roku Festiwal przenosi się w całości online i dotrze do widzów całej Polski za pośrednictwem platformy polskich kin studyjnych MOJEeKINO.pl


W programie znalazło się 40 filmów prezentowanych w 8 pasmach tematycznych. Wśród nich polskie premiery i przedpremiery. Festiwal otworzy pokazywany w paśmie TRIUMFATORZY, zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie Zło nie istnieje - najnowszy dramat Mohammada Rasoulofa, jednego z najważniejszych irańskich reżyserów. W tym samym paśmie znalazł się nominowany do dwóch Oscarów (najlepsze zdjęcia oraz najlepszy film międzynarodowy) i Złotych Globów, najnowszy film Floriana Donnersmarcka - Obrazy bez autora. Obok tych dwóch polskich premier widzów Wiosny Filmów czeka przedpremierowy pokaz filmu Ojciec - pełnej absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieści nagrodzonej m.in. Kryształowym Globusem w Karlowych Warach.


W paśmie REWELACJE m.in. dwie polskie premiery: japoński thriller Zaginiona dziewczyna i skandynawska komedia W co ludzie grają oraz laureat nagrody Jury Coup de Coeur w Cannes - kanadyjska komedia Miłość mojego brata.

 

Blok OKLASKI DLA SCENARZYSTY to prezentacja produkcji nagrodzonych za scenariusze. Wśród nich m.in. Złe baśnie - nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale niepokojąca, groteskowa opowieść o poszukiwaniu, samotności i lęku.


W paśmie NAGRODZONE KREACJE AKTORSKIE aż sześć polskich premier: Undine - oryginalny romans łączący w sobie współczesną historię z potęgą mitu, za który Paula Beer została uhonorowana Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale; Martin Eden - film inspirowany bestsellerową powieścią Jacka Londona, za który Luca Marinelli odebrał nagrodę dla najlepszego aktora podczas ubiegłorocznego festiwalu w Wenecji; Tylko zwierzęta nie błądzą - trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalna układanka z Nadią Tereszkiewicz nagrodzoną na MFF w Tokio; Nadzieja - subtelna i wzruszająca opowieść o chorobie, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości, doceniona na MFF w Trondheim za aktorskie kreacje w pierwszym (Andrea Bræin Hovig) i drugim planie (Gjertrud L. Jynge); Sekret bogini Fortuny - najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka, za który aktorka Jasmine Trinca wyróżniona została najważniejszą włoską nagrodą filmową David di Donatello; Lola - wyciskająca łzy opowieść o relacji transseksualnej dziewczyny z ojcem, z debiutującą na dużym ekranie Myą Bollaers, która otrzymała za swoją kreację Nagrodę Magritte (belgijski Oscar) dla najbardziej obiecującej aktorki.


Blok MISTRZOWIE REŻYSERII prezentuje m.in. najnowszy film Roya Anderssona, jednego z najbardziej oryginalnych europejskich reżyserów. Komediodramat O nieskończoności to wzruszająca refleksja nad ludzkim życiem, z całym jego pięknem, okrucieństwem, blaskiem i banałem.


Filmy DOCENIONE PRZEZ KRYTYKÓW to m.in. Antologia duchów miasta - nowa produkcja czołowego eksperymentatora współczesnego kina Denisa Côté. To klimatyczna, pełna wieloznaczności opowieść zawieszona między kinem grozy a minimalistycznym dramatem, która zdobyła Nagrodę Krytyków Filmowych na MFF w Urugwaju.


W paśmie DOKUMENT NA WIOŚNIE FILMÓW znalazły się 4 wyjątkowe filmy, w tym dwie polskie premiery: fascynująca historia kobiety, która zmieniła oblicze X Muzy - Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché oraz intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile pt. Powitanie słońca.


POLSKIE KINO NA ŚWIECIE to prezentacja rodzimej kinematografii z zupełnie innej strony. Jestem Ren to utrzymany w klimacie kina skandynawskiego thriller psychologiczny z elementami science-fiction rywalizował w konkursach kilku międzynarodowych festiwali m.in. w Cottbus, Warszawie oraz Trieście, gdzie Marta Król otrzymała wyróżnienie jury za rolę Renaty. Zaś Moja polska dziewczyna to film w filmie, który czerpie mocno ze stylistyki paradokumentu, jest też bliski estetyce vlogów, tworząc w ten sposób unikatowy naturalizm formy i gry aktorskiej. Na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce odbywającym się w Chicago otrzymał specjalne wyróżnienie Jury.

 

Pokazy odbywają się konkretnego dnia, o konkretnej porze (jak w kinie).
Szczegółowy harmonogram festiwalowych projekcji i bilety (w cenie 15 zł) dostępne są na
www.MOJEeKINO.pl


Kupując bilet, przy transakcji wybierz Kino Pod Baranami :)

 

HARMONOGRAM:

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum