kpb

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Ból i blask

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
BÓL I BLASK (reż. Pedro Almodóvar)
- wspólne wirtualne oglądanie & dyskusja

czwartek, 21 maja 2020, godz. 21.00
E-Kino Pod Baranami

 


W czwartek, 21 maja w odpowiedzi na prośby studentów - nadrabiamy zaległości i oglądamy nominowany do Oscara Ból i blask Pedro Almodóvara z fantastyczną kreacją Antonio Banderasa.

 
Studencki Nocny Klub Filmowy już jakiś czas temu przeniósł się do internetu, gdzie tymczasowo odbywają się intensywne dyskusje kinomanów z całej Polski (!). Studenci bardzo szybko dostosowali się do nowej rzeczywistości, bo nie wyobrażali sobie życia bez swoich cotygodniowych filmowych spotkań.


Jak to działa?
Spotykamy się o umówionej godzinie na platformie Zoom, aby wysłuchać prelekcji jednego ze studentów, później każdy w swoim domu ogląda film na e-kinopodbaranami.pl, a po seansie widzimy się znowu na Zoomie, gdzie odbywa się dyskusja online.

 

Bilety: 15 zł


O FILMIE:

BÓL I BLASK | DOLOR Y GLORIA
(Pedro Almodóvar) ES 2019, 113'

MFF w Cannes: Złota Palma dla najlepszego aktora (Antonio Banderas)
MFF w Toronto: nominacja - Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne'


Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

 

ZWIASTUN:

 
PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum