kpb

Sala Samobójców. Hejter - pokaz i spotkanie online z Janem Komasą w E-Kinie Pod Baranami

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
- pokaz i spotkanie online z Janem Komasą

czwartek, 14 maja 2020, 19.00
E-Kino Pod Baranami


Zapraszamy do E-Kina Pod Baranami na wirtualny pokaz nagrodzonego na Tribeca Film Festival filmu Sala samobójców. Hejter oraz spotkanie z reżyserem Janem Komasą - w czwartek, 14 maja o godz. 19.00.


 
Druga część kultowego dzieła Jana Komasy (Sala samobójców, 2011) to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja Romea i Julii, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt. Sala samobójców. Hejter to również porażająco aktualny manifest młodego pokolenia ukazujący mroczną stronę mediów społecznościowych. W rolach głównych: Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Danuta Stenka, Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Jacek Koman i Julia Wieniawa.

 
Po domowym seansie odbędzie się wirtualne spotkanie z reżyserem, Janem Komasą, które poprowadzi Łukasz Wojtusik - dziennikarz kulturalny, radiowiec.

 
BILETY: 20 zł


Film dostępny na www.e-kinopodbaranami.pl wyłącznie 14 maja w godzinach od 19.00 do 22.00
Sprzedaż biletów zostanie zamknięta 14 maja o godz. 19.15.
Spotkanie rozpocznie się ok. 21.30 - link do transmisji live zostanie wysłany mailem do osób, które zobaczą film w E-Kinie Pod Baranami
 


O FILMIE:

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
| SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
(Jan Komasa) PL 2020, 136'

 
Tribeca Film Festival 2020 - Nagroda dla najlepszego filmu międzynarodowego

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.


ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum