kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Bar - wspólne wirtualne oglądanie & dyskusja

Studencki Nocny Klub Filmowy:
Bar (reż. Álex de la Iglesia)
- wspólne wirtualne oglądanie & dyskusja
czwartek, 19 marca 2020, godz. 21.00
Kino Pod Baranami

 


#Zostańwdomu i bądź w kinie! W czwartek, 19 marca o godzinie 21.00 zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w wyjątkowej, zdalnej odsłonie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Po domowym seansie hiszpańskiej czarnej komedii Bar, uczestnicy wydarzenia spotkają się na platformie internetowej, by podyskutować o filmie.

 
Kino to przede wszystkim miejsce spotkań, wokół którego skupia się społeczność wielbicieli X muzy, pragnących przeżywać emocje wspólnie z innymi. To przestrzeń dyskusji, zachęcającej do przemyśleń i refleksji oraz poznania bliżej innych miłośników filmu.

 
Mimo bezprecedensowych warunków, Kino Pod Baranami nie zawiesza swojej misji i organizuje serię internetowych spotkań filmowych, którym towarzyszyć będą wirtualne dyskusje.
 

Na początek na cyfrowe spotkanie zaprasza Studencki Nocny Klub Filmowy. W czwartkowy wieczór, studenci równocześnie obejrzą w swoich domach czarną komedię Bar. Ten przepełniony absurdami film, prezentowany m.in. w ramach 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, przedstawia (jakże aktualne!) zmagania klientów pewnego lokalu gastronomicznego ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, grożącym im tuż za drzwiami. Po seansie, widzowie połączą się ze sobą za pomocą platformy internetowej, by wymienić się wrażeniami z filmu.

 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Profil Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego na Facebooku
(tam więcej informacji):
facebook.com/StudenckiNocnyKlubFilmowy

 

O FILMIE:
 
BAR | EL BAR
(Álex de la Iglesia) ES 2017, 100’


18. Tydzień Kina Hiszpańskiego
 
Poranek w centrum zatłoczonego Madrytu. Bywalców niepozornego baru dzieli niemal wszystko – praca, poglądy, status społeczny. Wszyscy są jednak równie nieświadomi tego, że już wkrótce ich życiu zagrozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Bar staje się pułapką, w której zdani wyłącznie na siebie bohaterowie będą zmuszeni wspólnie walczyć o przetrwanie, uciekając się do kłamstw i intryg wymierzonych w towarzyszy niedoli.

 
Czarna komedia Alexa de la Iglesii. Jedna z ostatnich ról wybitnej aktorki Terele Pávez (Przez otwarte drzwi), której towarzyszą m.in. Mario Casas (Palmy w śniegu), Blanca Suárez (Ta noc jest moja) i Carmen Machi (Jak zostać Baskiem/Katalonką).

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum