kpb

Przyjdź na film Dwóch papieży i wygraj książkę!

17 - 26 grudnia 2019

 

Przyjdź do Kina Pod Baranami lub Małopolskiego Ogrodu Sztuki na pokaz filmu Dwóch papieży. Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka znajdującego się przy kasie.

 

Do wygrania książka Anthony'ego McCartena o kulisach najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysiącleci.

 

Akcja potrwa do 26 grudnia.

 

O FILMIE:

DWÓCH PAPIEŻY | THE TWO POPES
(Fernando Meirelles) GB/ITAR/US 2019, 125'

 

Złote Globy 2019: najlepszy film dramatyczny (nominacja), najlepszy scenariusz (nominacja), najlepszy aktor (Jonathan Pryce - nominacja), najlepszy aktor drugoplanowy (Anthony Hopkins - nominacja)

Nominowany do Oscara reżyser Miasta Boga, Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku, rozczarowany kierunkiem, w którym zmierza Kościół katolicki, kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce) prosi papieża Benedykta XVI (Anthony Hopkins), by pozwolił mu odejść na emeryturę. Wówczas zmagający się ze skandalem i nękany wątpliwościami papież wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Rzymu, by powierzyć mu sekret, który wstrząśnie fundamentami Kościoła. W czasie toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem oraz poczucia winy z przebaczeniem dwaj hierarchowie o bardzo odmiennym spojrzeniu na świat muszą stawić czoło przeszłości i nawiązać nić porozumienia, aby zbudować przyszłość Kościoła, który liczy ponad miliard wiernych na całym świecie. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum