kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Lighthouse

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
LIGHTHOUSE (reż. Robert Eggers)
sobota, 14 grudnia 2019, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 


14 grudnia zapraszamy na Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Tym razem na ekranie hipnotyzujący Lighthouse - najnowszy film wizjonerskiego reżysera Roberta Eggersa, twórcy The Witch. Bilety dla uczniów po 10 zł.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli. Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się w wybrane sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują sami uczestnicy.


Lighthouse to halucynująca opowieść o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. W rolach głównych Willem Defoe i Robert Pattison.

 

Po seansie Good Lood poczęstuje młodych kinomanów SMAKowitym naturalnym loodem :) 

 

 

 

BILETY dla uczniów: 10 zł


Kino Pod Baranami przypomina o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Pomóż nam ulepszyć SMAK! Wypełnij krótką ankietę dostępną TUTAJ!


 

O FILMIE:

LIGHTHOUSE | THE LIGHTHOUSE
(Robert Eggers) CA/US 2019, 109'


Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać…
Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share

archiwum