kpb

2 dni w Paryżu przedpremierowo!

Na tydzień przed premierą kąśliwej komedii Julie Delpy, zapraszamy do Kina Pod Baranami na przedpremierowy seans 2 DNI W PARYŻU!

Pokaz w czwartek, 22 maja, o godz. 19.00.

A już od 30 maja zapraszamy na regularne pokazy filmu!


2 DNI W PARYŻU | DEUX JOURS À PARIS
reż. Julie Delpy, Francja 2007, 96’Francuskie Nagrody Filmowe - Cezary 2008
najlepszy scenariusz oryginalny - Julie Delpy - nominacja

Nagrody Kina Niezależnego - Independent Spirit Awards 2008
najlepszy debiut - nominacja


Filmowy debiut znanej aktorki Julie Delpy (Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca). Wyjątkowo pikantna komedia o wyprawie pewnej nowojorskiej pary do Paryża.

Francuzka Marion (Julie Delpy) i Amerykanin Jack (Adam Goldberg) postanawiają ożywić swój związek i wyruszają w poszukiwaniu zagubionego gdzieś po drodze romantyzmu na Stary Kontynent. W drodze powrotnej z "podróży życia", która okazała się pasmem kłótni i nieporozumień, zatrzymują się na dwa dni w Paryżu. To doskonała okazja, by odwiedzić przyszłych teściów Jacka, którzy niestety nie znają angielskiego… Spotkanie z nimi oraz całym zastępem eks-chłopaków Marion obnaży różnice kulturowe dzielące Europejczyków i Amerykanów, a także powie sporo prawdy o odwiecznej wojnie płci, widzów zaś rozbawi do łez!

W głównych rolach występują Julie Delpy, Adam Goldberg (Jak stracić chłopaka w 10 dni, Déjà vu), Daniel Brühl (Good Bye, Lenin!).


Delpy i Goldberga łączy ta sama chemia, która niegdyś łączyła Diane Keaton i Woody’ego Allena. Jim Ridley, Village Voice

Błyskotliwie napisany, idealnie zagrany i histerycznie zabawny. To bez wątpienia jeden z najlepszych filmów roku! Matthew Turner, ViewLondon

Przyjemny, błyskotliwy i niekonwencjonalny film. Peter Bradshaw, The Guardian

Oficjalna strona filmu: www.2daysinparisthefilm.com


TRAILER:

 
Bookmark and Share

archiwum