kpb

Nasz człowiek w Wenecji!

wysłanniczka Kina Pod Baranami na MFF w Wenecji
w ramach projektu 28 Times Cinema
28 sierpnia - 7 września 2019


W ramach projektu 28 TIMES CINEMA, 28 młodych pasjonatów kina weźmie udział w pokazach filmowych, spotkaniach i obradach jury w sekcji Giornate Degli Autori na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wśród nich znajdzie się również Natalia Ryba, reprezentująca Polskę i Kino Pod Baranami.


Od 2010 r. sieć Europa Cinemas wybiera kina, których zadaniem jest rekrutacja młodych ludzi do unikatowego projektu 28 TIMES CINEMA. Kino Pod Baranami już po raz trzeci zostało wyróżnione i zaproszone do wytypowania swoich kandydatów na uczestników. Wskazana przez krakowskie kino kandydatka, Natalia Ryba, została wybrana przez prezydium Europa Cinemas do wzięcia udziału w projekcie.


Projekt 28 TIMES CINEMA to wyjątkowa okazja do wzięcia aktywnego udziału w słynnym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ambasadorzy programu nie tylko doświadczą uroków słynnego miasta na wodzie, poznają z bliska jeden z najsłynniejszych festiwali filmowych świata, ale też przyznają własną nagrodę zasiadając w Jury.


Natalia Ryba to pochodząca z Nowego Sącza studentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako reporterka w radiu Chillizet i prowadzi audycje w studenckiej rozgłośni UJOT FM. Jest stałą bywalczynią Kina Pod Baranami, które - jak sama twierdzi - “nauczyło ją kina”. Jej wielka wrażliwość, elokwencja oraz miłość do X muzy sprawiły, że to właśnie ona będzie reprezentować Polskę oraz Kino Pod Baranami w trakcie 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

 

 

 


Relacje Natalii z Festiwalu w Wenecji można śledzić w mediach społecznościowym za pomocą hasztagów @LuxFilmPrize, @EuropaCinemas #28TimesCinema, #28TC2019, @GiornatedegliAutori, #GiornatedegliAutori.


Organizatorami projektu są Parlament Europejski (fundator LUX Prize) oraz Venice Days i sieć kin Europa Cinemas, do której Kino Pod Baranami należy od wielu lat.


Profil Kina Pod Baranami na blogu Europa Cinemas: europa-cinemas-blog.org

 

Jestem niezwykle podekscytowana! Będzie to dla mnie niezwykła możliwość poznania ludzi z całej Europy, podpatrzenia jak funkcjonuje taki duży festiwal, no i przede wszystkim zobaczenia tylu filmów ile się da! Dziękuję Kinu Pod Baranami, że mogę być Baranem w Wenecji!
Natalia Ryba

We are excited to announce Natalia Ryba, regular moviegoer at @Kino Pod Baranami, as our Ambassador for 28 Times Cinema 2019*


She will represent @Kino Pod Baranami as part of the Official Jury of @GiornateDegliAutori during the Venice Film Festival (28th August-7th of September 2019).


We are very proud that Natalia Ryba will represent Poland and @Kino Pod Baranami during the Giornate degli Autori.


We invite you to follow all her posts and news on our social media under the next Tags and Hashtags: @LuxFilmPrize, @EuropaCinemas #28TimesCinema, #28TC2019, @GiornatedegliAutori, #GiornatedegliAutori.


*Co-organised by the European Parliament, the LUX Prize, the Venice Days and Europa Cinemas, 28 Times Cinema aims to promote shared values and cultural diversity through cinema among young people.


 


Photo © Kamil Klamut


DOTYCHCZASOWI UCZESTNICY O PROJEKCIE 28 TIMES CINEMA:
Dla mnie każde interesujące wydarzenie to szansa, aby podzielić się nim z szerszą publicznością. Uwielbiam dzielić się ciekawymi doświadczeniami z innymi ludźmi. Lubię rozmawiać o tym, co widziałem, co przeżyłem. Festiwale filmowe są jak święta, jak Boże Narodzenie.
Kamil Klamut, reprezentant Kina Pod Baranami w 2016 roku


Ten projekt to możliwość podróży na jeden z największych światowych festiwali filmowych (odbywający się w urokliwym mieście); okazja do poznania interesujących ludzi, mających nierzadko odmienne podejście do kinematografii niż inni (…) Moc arthouse'owego kina i garść midnight movies, których większość rodaków nie zobaczy przez najbliższe pięć lat.
Piotr Sarota, reprezentant Kina Pod Baranami w 2012 roku

 

SPOT:


Bookmark and Share

archiwum