kpb

Kinobranie 2019 - pokaz na dziedzińcu #5: Tylko kochankowie przeżyją

Letnie Tanie Kinobranie 2019
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #5:
Tylko kochankowie przeżyją (reż. Jim Jarmusch)
Kino Pod Baranami
czwartek, 25 lipca 2019, godz. 21.30

 

 

 

W czwartek, 25 lipca, już piąty tego lata pokaz plenerowy na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w ramach tegorocznego Letniego Taniego Kinobrania. Z okazji zbliżającej się premiery najnowszego filmu Jima Jarmuscha, zapraszamy na wcześniejszy obraz - Tylko kochankowie przeżyją. Bilety na seans w cenie 8 zł.

 

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy Broken Flowers, Truposza i Ghost Doga. Bohaterowie Tylko kochankowie przeżyją są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość.

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Do Waszej dyspozycji będą otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami. Odprężąjący nastrój gwarantowany!

 

BILETY: 8 zł - dostępne w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ | ONLY LOVERS LEFT ALIVE
(Jim Jarmusch) US 2013, 122'

MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny
Festiwal Filmowy Sitges 2013: Nagroda Specjalna Jury
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2015 - nominacje: najlepsza aktorka - Tilda Swinton, najlepszy scenariusz


Adam (Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę. Melancholię rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy (Swinton). Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy - Ava (Wasikowska).

Nowy film Jarmuscha to pytanie o nieśmiertelność, o siłę uczucia i moc obietnic w obliczu nieskończenie płynącego czasu. Piękne, wysmakowane zdjęcia nocnych miast w połączeniu z atmosferą melancholii, mroczną muzyką Black Rebel Motorcycle Club, ale i charakterystycznym dla Jarmuscha wyrafinowanym, subtelnym humorem dają w efekcie stylową, dekadencką perełkę. Jak ty byś przeżył swoją nieskończoność?

 

ZWIASTUN:

 

 
Bookmark and Share

archiwum