kpb

Obywatel Miłość - pokaz specjalny

OBYWATEL MIŁOŚĆ (reż. Wojciech Skrobiszewski)
- pokaz specjalny

wtorek, 13 sierpnia 2019, godz. 19.15
Kino Pod Baranami


Zapraszamy na specjalny pokaz filmu dokumentalnego Obywatel Miłość, poświęconego postaci Grzegorza Ciechowskiego, twórcy kultowego zespołu Republika.


Powstały w 1981 roku w Toruniu zespół Republika przez lata porywał fanów nietuzinkowym brzmieniem i fascynującymi tekstami. Jego przeboje takie jak Moja krew, Biała flaga, Mamona czy Telefony na zawsze zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Działalność zespołu zakończyła się definitywnie po nagłej śmierci jego charyzmatycznego frontmana, Grzegorza Ciechowskiego, w 2001 roku.


Film Obywatel Miłość opowiada nieznaną część historii zespołu i jego wokalisty, przede wszystkim przez pryzmat związku Anny i Grzegorza Ciechowskich. To niezwykle osobisty i emocjonalny dokument, zawierający szereg nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych, który pozwala w lepszy sposób zrozumieć twórczość artysty. 


Obywatel Miłość powstał na skutek decyzji Anny Ciechowskiej (obecnie Skrobiszewskiej), która po wielu latach konsekwentnego milczenia w 2018 roku zdecydowała się stanąć przed kamerą i opowiedzieć swoją historię. Film jest amatorskim debiutem reżyserskim, nie miał budżetu, profesjonalnych sprzętów, ani wielkiej ekipy, ale od początku miał w sobie tytułową Miłość.


Film zostanie zaprezentowany z angielskimi napisami.

 

BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

OBYWATEL MIŁOŚĆ | OBYWATEL MIŁOŚĆ
(Wojciech Skrobiszewski) PL 2018, 71’

Arcyważny i obowiązkowy dokument dla zainteresowanych życiem i twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel Miłość to nieznana historia związku artysty z żoną Anną, która po jego śmierci w wieku zaledwie 44 lat, została jedyną spadkobierczynią jego dorobku. Do dziś „sprawy republikańskie” są obiektem niekończących się wojen. Anna znalazła się w samym sercu konfliktu, atakowana bezpardonowo i bezlitośnie.

Po wieloletnim milczeniu Anna opowiada historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. Obywatel Miłość to bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Film jest też swego rodzaju mapą do lepszego zrozumienia twórczości artysty. Opowiada o kulisach i powodach powstania wielu piosenek. Zawiera niepublikowane materiały archiwalne pokazujące Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum