kpb

Midsommar. W biały dzień - pokaz przedpremierowy

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ (reż. Ari Aster)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 4 lipca 2019, godz. 20.00
Kino Pod Baranami


4 lipca zapraszamy na przedpremierowy pokaz Midsommar. W biały dzień - szokującego filmu mistrza horroru Ariego Astera. Na ekranie Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor i idylliczna skandynawska prowincja, skrywająca potworne tajemnice.


Intrygujący, piękny, niepokojący, popaprany (!), odważny, zaskakująco zabawny, emocjonalny, nowe arcydzieło, najlepszy „breakup movie” tej dekady - takimi słowami krytycy starali się oddać swoje wrażenia z pierwszego pokazu jednego z najbardziej oczekiwanych filmów najbliższych tygodni - Midsommar. W biały dzień. Choć każdy z nich w inny sposób racjonalizował przeżycia z projekcji, wszyscy zgadzali się w jednym - takiego filmu jeszcze nie było.


Ari Aster, twórca obsypanego nagrodami Dziedzictwa ponownie dowodzi, że doskonale rozumie horror i potrafi podchodzić do niego w zupełnie nowy, niespodziewany sposób. Widać to już w pierwszych scenach Midsommar…, które zupełnie niestandardowo rozgrywają się nie w ponurych wnętrzach czy mrokach nocy, lecz w blasku słońca, na przepięknej skandynawskiej wsi.


W rolach głównych w Midsommar... wystąpili: uznawana za aktorskie objawienie Florence Pugh (Lady M.), Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch), Jack Reynor (Transformers. Wiek zagłady) oraz William Jackson Harper (Paterson). Film został stworzony pod marką legendarnego, amerykańskiego studia A24 (Moonlight, The Florida Project), które przyczyniło się do obserwowanego współcześnie, horrorowego renesansu. Autorem zdjęć do filmu jest polski operator, Paweł Pogorzelski (Dziedzictwo. Hereditary).


KRYTYCY O FILMIE:

Midsommar potwierdza wielki talent Astera! To piękny, psychodeliczny obraz śmierci, żałoby i rozpadającego się związku. Jednocześnie niepokojący i zaskakująco zabawny.
Richard Lawson, Vanity Fair

Film Astera jest jednym z najpiękniejszych, najwrażliwszych i najbardziej bezkompromisowych doświadczeń jakie przeżyłem.
Matt Donnelly, Variety

Wow. Nie wiem czy kiedykolwiek jakiś film był dla mnie tak przeszywający. Nigdy nie widziałam tak wspaniałego i prawdziwego obrazu uzależniającej manii w związku. Kocham to i jednocześnie tego nienawidzę. Florence Pugh to objawienie!
Lindsay Romain, Nerdist


BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)


O FILMIE:

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ | MIDSOMMAR
(Ari Aster) US 2019, 147’

Znalezione obrazy dla zapytania midsommar

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.


Midsommar. W biały dzień to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju Dziedzictwo. Hereditary stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh (Lady M., Pasażer), Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch, Więzień labiryntu) oraz Jack Reynor (Transformers: Wiek zagłady, Makbet).

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum