kpb

Baranki Dzieciom (zima 2019): Dzień Misia z Barankami

DZIEŃ MISIA Z BARANKAMI
+ warsztaty plastyczne
niedziela, 24 listopada 2019, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 24 listopada zapraszamy najmłodszych na obchody Dnia Misia. W programie podnoszący na duchu serial dla dzieci Przytul mnie, a po seansie - warsztaty plastyczne.

 

PROGRAM:

PRZYTUL MNIE | PRZYTUL MNIE
(Mateusz Jarmulski) PL 2016, 40'

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywają czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak uczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

 
Autorem scenariusza jest Bartosz Wierzbięta -  twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak Shrek, Madagaskar czy Sing.

 
W ramach pokazu zostanie zaprezentowanych osiem odcinków serialu:

 
TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ
Nadszedł dzień urodzin Małego Misia, jednak wszystko wskazuje na to, że Tata Miś zapomniał o tym ważnym święcie. Zamiast organizować urodzinowe przyjęcie, postanawia  nauczyć synka, jak prawidłowo zdobywać miód.


OPERACJA WEEKEND
Leśnik wraz z rodziną wyjechał na weekend z domu. Dla Małego Misia i jego Taty to doskonała okazja, żeby poznać bliżej świat ludzi.


CAŁA NAPRZÓD
Mały Miś i Tata Miś znajdują na brzegu rzeki kajak i postanawiają zrobić z niego użytek. Czy ludzki wynalazek  da początek udanej zabawie?

 
NOWY SĄSIAD
Do lasu zawitał nowy, bardzo hałaśliwy mieszkaniec. Jego zachowanie uprzykrza Misiom sen, utrudnia łowienie ryb i uniemożliwia poobiednią drzemkę. Czy Misie zachowają spokój
i kulturalnie rozwiążą problem z sąsiadem?

 
TRUDNA SZTUKA
Zdobywanie miodu to trudna sztuka, wymagająca odwagi, cierpliwości i… kreatywności. Doskonale wie o tym Tata Miś, który swoją wiedzą postanawia podzielić się z synkiem. Lekcja pierwsza to budowa jelenia trojańskiego.


TAMA
Tata Miś uczy Małego Misia bezpiecznego skakania do wody w rzece. Niestety, okazuje się, że jej poziom obniżył się w tajemniczy sposób, uniemożliwiając zabawę. Sprawa staje się jasna, gdy Misie odnajdują zapracowanego Bobra.


POTWORY
W nocy Mały Miś śpi niespokojnie, budząc się co chwilę. Tata Miś, myśląc że synkowi śnią się koszmary, zabiera go na nocną wyprawę do lasu. Chce udowodnić Małemu Misiowi, że żadnych potworów tu nie ma. Czy aby na pewno nie ma?


BEKSA LALA
Mały Miś reaguje płaczem za każdym razem, gdy tylko coś pójdzie nie po jego myśli. Tata Miś cierpliwie znosi humory synka. Do czasu…


Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Współtworzy Ambasadę Krakowian, gdzie organizuje targi i prowadzi warsztaty.


 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: ZIMA 2019 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

                   

Bookmark and Share

archiwum