kpb

Basia 2 - pokazy w Kinie Pod Baranami

BASIA 2
- pokazy w Kinie Pod Baranami

sobota - niedziela, 6-7 kwietnia 2019, godz. 13.30
piątek - niedziela, 12-14 kwietnia 2019, godz. 13.45
poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 13.00

Kino Pod Baranami

Zapraszamy najmłodszych widzów Kina Pod Baranami na drugą część przygód znanej każdemu przedszkolakowi pięcioletniej Basi - bohaterki serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, a ostatnio także - filmów.

Basia ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego - dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. Basia nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić.

 

Filmy o Basi to świetna rozrywka dla dzieci i ich rodziców. W krótkiej formie poruszają jeden temat (jak np. gotowanie, taniec, telewizja, pieniądze, czy też wizyta w zoo albo przyjście na świat młodszego rodzeństwa) i pokazują przygody głównej bohaterki i jej najbliższych, zachęcając dzieci do poznawania otaczającego świata i wskazując rozwiązania ważnych dla pięciolatków problemów, dając przy okazji cenne wskazówki rodzicom.


Serial Basia jest skoncentrowany na różnych aspektach rozwoju dziecka, przede wszystkim emocjonalnym i społecznym. Spokojne, rytmiczne prowadzenie narracji ułatwia przedszkolakom zrozumienie treści. Dydaktyczne przesłanie opowieści jest umiejętnie ukryte
w fabule, pod jej dowcipną, lekką formą.

 

BILETY: 23 zł (normalne) | 16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

BASIA 2 | BASIA 2
reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2019, 45’

Basia jest dobrze znana wielbicielom serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, obecnej na rynku wydawniczym od ponad 10 lat, a od zeszłego roku także kinomanom. W kwietniu 2018 na ekranach kin pojawiły się animowane przygody Basi, które podbiły serca młodych widzów. Twórcy serialu zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. W świecie Basi wszystko jest przygodą - nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!ZWIASTUN:


Bookmark and Share

archiwum