kpb

Dojrzałe Kino: O ojcach i synach

środa, 13 marca 2019, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 13 marca, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego O ojcach i synach w reżyserii Talala Derkiego. Bilety dla seniorów w cenie 15 zł.

 

O ojcach i synach to nominowany do Oscara zdobywca Złotego Rogu na ubiegłorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym za najlepszy dokument oraz zwycięzca kilkunastu innych prestiżowych nagród na całym świecie. Pochodzący z Syrii reżyser Talal Derki rysuje w filmie O ojcach i synach psychologiczny portret kogoś, kto stał się islamskim ekstremistą. Głównym bohaterem swojego filmu czyni należącego do syryjskiej siatki Al Kaidy Abu Osamę - dżihadystę specjalizującego się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 15 zł

 

O FILMIE:     

O OJCACH I SYNACH | KINDER DES KALIFATS
reż. Talal Derki, Niemcy/USA/Syria/Liban/Holandia/Katar 2017, 99'

 

Oscary 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu
Film Independent Spirit Awards 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego dokumentu
Europejskie Nagrody Filmowe 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego europejskiego dokumentu
Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego w Madrycie 2018: Wyróżnienie
MFF w Monachium 2018: Fritz-Gerlich-Preis
MFF Sundance 2018: Nagroda Jury dla najlepszego dokumentu
Krakowski Festiwal Filmowy 2018: Złoty Róg dla najlepszego reżysera filmu dokumentalnego (Talal Derki), Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI

 

Jak wygląda z bliska życie dżihadystów? Po filmie Powrót do Homs, który pokazywał radykalizację buntu przeciwko dyktaturze al-Assada, reżyser Talal Derki ponownie odwiedził rodzinny kraj. Udało mu się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

archiwum