kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Green Book (przedpremierowo!)

czwartek, 7 lutego 2019, godz. 22.30

 

 

W czwartek, 7 lutego, zapraszamy na kolejną przedpremierę w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie nominowani do Oscara Mahershala Ali i Viggo Mortensen w wielokrotnie nagradzanym filmie Green Book. Bilety dla studentów w cenie 11 zł.

 

W komediodramacie Green Book reżyser Peter Farrelly przeniósł na ekran opartą na prawdziwych wydarzeniach historię niezwykłej przyjaźni cenionego afroamerykańskiego pianisty i białego mężczyzny włoskiego pochodzenia, który zarabiał na życie jako bramkarz w nocnym klubie. Nagrodzony Oscarem za rolę w filmie Moonlight Mahershala Ali wcielił się w postać mieszkającego nad słynną Carnegie Hall uznanego muzyka jazzowego, który w czasach powszechnej segregacji rasowej ruszył w trasę koncertową na południu Stanów Zjednoczonych. W roli szofera i ochroniarza towarzyszył mu amerykański Włoch znany jako Tony Lip, którego na ekranie sportretował Viggo Mortensen (Captain Fantastic). Lip zresztą sam został aktorem, a w jego filmografii można znaleźć takie tytuły jak Ojciec chrzestny, Chłopcy z ferajny czy popularny serial Rodzina Soprano. Historia przyjaźni dwóch mężczyzn z różnych światów - zgodnie z ich wolą - ujrzała światło dzienne dopiero po ich śmierci, a dzięki świetnie poprowadzonej narracji oraz imponującym kreacjom aktorskim film Green Book zdobył trzy Złote Globy oraz pięć nominacji do nagród Amerykańskiej Akademii.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:     

GREEN BOOK | GREEN BOOK
reż. Peter Farrelly, USA 2018, 133’

Oscary 2019: 5 nominacji - najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Viggo Mortensen), najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz oryginalny (Brian Hayes Currie, Nick Vallelonga, Peter Farrelly), najlepszy montaż
Złote Globy 2019: najlepszy film - musical lub komedia, najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz (Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly)
Nagrody BAFTA 2019: 4 nominacje - najlepszy film,
najlepszy aktor pierwszoplanowy (Viggo Mortensen), najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz oryginalny (Brian Hayes Currie, Nick Vallelonga, Peter Farrelly)
Critics' Choice 2019: najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali)
Nagrody Screen Actors Guild 2019: nominacje do nagród za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Viggo Mortensen) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Mahershala Ali)
FF w Austin 2018: Nagroda Publiczności
FF w Bostonie 2018: Nagroda Główna, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
MFF w Denver 2018: Nagroda People's Choice
Nagrody National Board of Review 2018: najlepszy film, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
FF w Filadelfii 2018: Nagroda Publiczności
MFF w Toronto 2018: Nagroda Grosch People's Choice

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

Bookmark and Share

archiwum