kpb

Mirai - pokazy oryginalnej wersji z polskimi napisami

MIRAI (reż. Mamoru Hosoda)
- pokazy specjalne

2-3 lutego 2019, godz. 12.45
Kino Pod Baranami

 

 

W najbliższy weekend, 2-3 lutego, zapraszamy na specjalne pokazy animowanego filmu Mirai  autorstwa Mamoru Hosody - nominowanej do Oscara urokliwej opowieści o podróżach w czasie, które mają moc uzdrawiania relacji w rodzinie. Film prezentowany będzie w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

Najnowsze dzieło autorstwa Mamoru Hosody, twórcy znakomitych Wilczych dzieci i Dziewczyny skaczącej przez czas, to obraz na wskroś japoński i jednocześnie bardzo uniwersalny w wyrazie. Głównego bohatera, rozpieszczonego małego Kuna czekają wielkie zmiany. W jego rodzinie pojawiła się młodsza siostrzyczka, na której koncentruje się teraz uwaga rodziców. Tymczasem zazdrosny chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, który przenosi go w czasie. Dopiero kiedy wewnątrz ogrodu spotyka starszą wersję swojej siostry powoli zaczyna zmieniać o niej zdanie.

Film został entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów na całym świecie. Od czasu premiery podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes Mirai zdobył już nominacje do Złotych Globów, nagród Annie i Nagrody Międzynarodowej Akademii Prasowej Satelity. Ma również szansę na Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

 

Film prezentowany będzie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

sobota, 2 lutego
12.45
MIRAI | MIRAI NO MIRAI
reż. Mamoru Hosoda, Japonia 2017, 100’

 

niedziela, 3 lutego
12.45
MIRAI | MIRAI NO MIRAI
reż. Mamoru Hosoda, Japonia 2017, 100’

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

MIRAI | MIRAI NO MIRAI
reż. Mamoru Hosoda, Japonia 2017, 100’

Oscary 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego
Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego
Nagrody Annie 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego pełnometrażowego niezależnego filmu animowanego
Satelity 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego lub łączącego różne media
Nagrody Japońskiej Akademii Filmowej 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego

Pięcioletni Kun nie radzi sobie z zazdrością po pojawieniu się w domu młodszej siostry. Wbrew oczekiwaniom rodziców nie darzy małej Mirai miłością i nie kryje swojej frustracji. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych. Czy te spotkania pozwolą Kunowi nauczyć się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych? 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum