kpb

Córka trenera - pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

CÓRKA TRENERA (reż. Łukasz Grzegorzek)
- pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

wtorek, 19 lutego 2019, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

 

 

We wtorek, 19 lutego, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Córka trenera w reżyserii Łukasza Grzegorzka - znakomitego kina drogi z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką w rolach głównych. Projekcji towarzyszyć będzie transmisja spotkania z twórcami filmu.

 

Reżyser Łukasz Grzegorzek, twórca głośnego filmu Kamper, powraca z pełną subtelnego humoru, intymną opowieścią o poszukiwaniu własnej drogi. To historia trenera tenisa ziemnego, który zrobiłby wszystko dla swojej utalentowanej, nastoletniej córki. Ich silna, oparta na zaufaniu więź zostaje zachwiana, kiedy mężczyzna przyjmuje pod swoje skrzydła nowego zawodnika. W głównych bohaterów wcielili się Jacek Braciak (Kler) oraz Karolina Bruchnicka (Monument). Obok odtwórców głównych ról widzowie zobaczą debiutującego na ekranie Bartłomieja Kowalskiego, a także Piotra Żurawskiego (Kamper) i Agatę Buzek (Rewers). Podczas ubiegłorocznego Forum Kina Europejskiego Cinergia, Córce trenera przyznano Nagrodę Publiczności.

 

REŻYSER O FILMIE:

Grałem w tenisa, więc punkt wyjścia był osobisty. Jestem synem trenera, chciałem przede wszystkim dowiedzieć się czegoś o moim tacie robiąc ten film. (...) Filmy sportowe, które pokazują drogę do sławy i sukcesu są dla mnie bajką, z której już wyrosłem. Sam wiem jak wygląda świat sportu. Tych osób, które się dostają się na tenisowy Olimp jest garstka, a dziesiątki tysięcy osób próbuje. Czuję, że to jest karmienie ludzi jakimś nieprawdziwym wizerunkiem, znacznie bardziej interesują mnie ci, którym się nie udało. - Łukasz Grzegorzek 

 

Po seansie odbędzie się transmisja spotkania z twórcami, w którym wezmą udział reżyser Łukasz Grzegorzek, producentka Natalia Grzegorzek oraz aktorzy - Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka i Agata Buzek. Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski.

 

Polska premiera filmu: 1 marca 2019 roku.

 

Film wyświetlony zostanie w wersji oryginalnej z angielskimi napisami

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

CÓRKA TRENERA | A COACH'S DAUGHTER
reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2018, 93'

MFF w Hamburgu 2018: nominacja do nagrody Młody Talent dla najlepszego filmu pełnometrażowego
Forum Kina Europejskiego Cinergia 2018: Nagroda Publiczności

Upalne lato. Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chce, żeby była najlepsza. On jest dla niej całym światem do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej zacznie trenować. Dzięki niemu dziewczyna otworzy się na nowe doznania - pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyrusza w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

 
Mistrz drugiego planu w końcu otrzymał główną rolę i w każdej sekundzie udowadnia, że jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich aktorów. (...) Braciak płynnie przechodzi między nastrojami swej postaci, nigdy nie pozwalając sobie na przerysowanie oraz - co najważniejsze - utratę względów widzów. - Jakub Izdebski, Interia

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum