kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Złe wychowanie Cameron Post

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST (reż. Desiree Akhavan)
sobota, 2 lutego 2019, godz. 10.00

Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 2 lutego, zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. W programie pokaz zwycięzcy ubiegłorocznego festiwalu Sundance, czyli dramatu Złe wychowanie Cameron Post z Chloë Grace Moretz w roli głównej. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

W lutym zobaczymy wspólnie film Złe wychowanie Cameron Post w reżyserii Desiree Akhavan. To adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat autorstwa Emily M. Danforth. Akcja filmu rozgrywa się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół wychowanej w konserwatywnym środowisku nastolatki, która odkrywa własną seksualność. Kiedy jej relacja z przyjaciółką wychodzi na jaw, dziewczyna zostaje wysłana na obóz dla młodzieży, który ma ją nawrócić na heteroseksualizm. W główną bohaterkę wcieliła się popularna aktorka młodego pokolenia Chloë Grace Moretz (Suspiria, Carrie), której towarzyszy m.in. gwiazda American Honey, Sasha Lane. W ubiegłym roku Złe wychowanie Cameron Post zdobyło Grand Prix prestiżowego festiwalu kina niezależnego Sundance oraz festiwalu w Valladolid.

 

MEDIA O FILMIE:

Zabawny i podnoszący na duchu, a przy tym okazujący zrozumienie, jeśli w ogóle nie przebaczenie, nawet religijnym fanatykom. - Leslie Felperin, Hollywood Reporter

W mniej zniuansowanym filmie tak represyjna sceneria musiałaby być miejscem horroru. Jednak młodzi bohaterowie, podobnie jak inni ludzie queer na przestrzeni wieków, znajdują sposoby, by zawierać związki, żartować i pomagać sobie nawzajem w tych trudnych okolicznościach. - Ren Jender, Village Voice

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Licealiści mogą zbierać stemple na Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST | THE MISEDUCATION OF CAMERON POST
reż. Desiree Akhavan, USA 2018, 90'

FF Sundance 2018: Nagroda Główna Jury
MFF w Valladolid 2018: najlepszy film, Nagroda Jury Młodzieżowego
American Film Festival we Wrocławiu 2018: oficjalna selekcja

Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, Cameron zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie dziewczyna poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić. 

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:  

  

 

 

Bookmark and Share

archiwum