kpb

Spotkanie Filozoficzne: Dom, który zbudował Jack (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
Dom, który zbudował Jack (reż. Lars von Trier)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją

środa, 16 stycznia 2019, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

|

 

W środę, 16 stycznia, po dłuższej przerwie zapraszamy na kolejne Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz filmu Dom, który zbudował Jack - budzącej wiele emocji wśród krytyków najnowszej produkcji Larsa von Triera. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja.

 

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach (Przełamując fale, Tańcząc w ciemnościach). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. Dom, który zbudował Jack to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła. W rolach głównych wystąpili Matt Dillon (Miasto gniewu), Uma Thurman (Kill Bill), Riley Keough (American Honey) oraz Bruno Ganz (Upadek).

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Polska premiera filmu: 18 stycznia 2019

 

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK | THE HOUSE THAT JACK BUILT
reż. Lars von Trier, Dania/Francja/Niemcy/Szwecja 2018, 155'


fot. Zentropa-Christian Geisnaes

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum