kpb

Przyjdź do MOSu na pokaz filmu 22 LIPCA i wygraj książkę!

PRZYJDŹ DO MAŁOPOLSKIEGO OGRODU SZTUKI
NA POKAZ FILMU 22 LIPCA I WYGRAJ KSIĄŻKĘ!

12 - 18 października 2018

 

 

Od 12 października na naszych ekranach film 22 lipca - najnowsze dzieło Paula Greengrassa, w którym brytyjski reżyser przygląda się konsekwencjom zamachu terrorystycznego, który wstrząsnął Norwegią w 2011 roku.

 

Przyjdź do programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na pokaz filmu 22 lipca. Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka znajdującego się przy kasie.

 

Do wygrania: egzemplarze książki Jeden z nas. Opowieść o Norwegii autorstwa Åsne Seierstad (Wydawnictwo W.A.B), która była punktem wyjścia dla Greengrassa podczas tworzenia scenariusza do filmu. To wnikliwa opowieść o sprawcy zamachu na wyspie Utøya, Andersie Breiviku i jego ofiarach.

 

 

Akcja potrwa do 18 października

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej 19 października.

 

O FILMIE:

22 LIPCA | 22 JULY
reż. Paul Greengrass, Islandia/Norwegia/USA 2018, 143'

MFF w Wenecji: Konkurs Główny, Wyróżnienie specjalne Katolickiej Organizacji Kinematografii i Sztuki Audiowizualnej (SIGNIS)

22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w samochodzie-pułapce na terenie Oslo, a następnie otworzył ogień na obozie organizacji młodzieżowej, zabijając łącznie 77 osób. Towarzysząc jednej z ocalałych z zamachu osób w fizycznej i emocjonalnej podróży, widzowie obserwują, jak cały kraj radzi sobie na drodze do pojednania i zagojenia ran.

 

MEDIA O FILMIE:

To z jednej strony dynamiczny obraz ataków, które wstrząsnęły Norwegią w 2011 roku, a z drugiej przenikliwe śledztwo w sprawie następstw tej tragedii, które z czasem przekształca się w porywający dramat sądowy i niezwykle emocjonalne, osobiste świadectwo jednej rodziny walczącej o przetrwanie.
- David Rooney, The Hollywood Reporter

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum