kpb

Jeszcze dzień życia - pokaz przedpremierowy

JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA (reż. Gustav Möller)
- pokaz przedpremierowy

niedziela, 14 października 2018, godz. 17.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 14 października, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Jeszcze dzień życia zrealizowanego na podstawie reportażu Ryszarda Kapuścińskiego z jego wyprawy do Angoli. Pokaz odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

 

Jeszcze dzień życia to poruszająca międzynarodowa koprodukcja łącząca stylizowaną animację z materiałem dokumentalnym. Film powstał na podstawie książki wybitnego polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego o wydarzeniach wojny domowej w Angoli w ostatnich miesiącach przed uzyskaniem przez ten kraj niepodległości w 1975 roku. Jeszcze dzień życia miał premierę podczas festiwalu w Cannes, a pokaz na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy zakończył się owacją na stojąco i przyznaniem filmowi Nagrody Publiczności.

Na uczestników pokazu filmu w Kinie Pod Baranami czekają egzemplarze książki, na której oparta została filmowa opowieść.

Film prezentowany będzie w polskiej wersji językowej z angielskimi napisami. Głosu postaciom użyczyli m.in. Marcin Dorociński, Olga Bołądź, Arkadiusz Jakubik i Tomasz Borkowski.

 

Polska premiera: 2 listopada 2018 roku

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA | ANOTHER DAY OF LIFE
reż. Damian Nenow, Raúl de la Fuente
Polska/Hiszpania/Belgia/Niemcy/Węgry 2018, 85’


fot. Protege Films

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: konkurs Inne Spojrzenie
MFF w San Sebastián: Nagroda Publiczności
Biografilm Festival 2018: Nagroda Publiczności w Konkursie Międzynarodowym

Trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Pakują cały swój dobytek w drewniane skrzynie. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

 

ZWIASTUN:

 

ORGANIZATORZY:

CICAE

Europa Cinemas

 

POLSCY PARTNERZY PROJEKTU:

Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

Bookmark and Share

archiwum