kpb

Spotkanie Filozoficzne: Climax (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
Climax (reż. Gaspar Noé)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją
środa, 10 października 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 10 października, zapraszamy na kolejne Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz filmu Climax - nagrodzonego w Cannes najnowszego dzieła Gaspara Noé. Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem.

 

Climax to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera filmów Love, Nieodwracalne i Wkraczając w pustkę stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją Step Up. To opowieść o grupie tancerzy, którzy za sprawą doprawionego narkotykami wina wpadają w swoisty trans, przekraczając granice cielesności i norm moralnych.
Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka (Atomic Blonde), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do Climaxu, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór Sangria Thomasa Bangaltera z Daft Punk

 

Polska premiera: 19 października 2018 r.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi dr hab. Joanna Hańderek.

 

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 

dr hab. Joanna Hańderek - adiunkt w Instytucie Filozofii UJ. Zajmuje się: filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender i multikulturalizmu. Autorka Metamorfozy i muzea, Czas i spotkanie. Od 2013 roku organizuje cykl wykładów i spotkań poświęconych wykluczeniu Kultura wykluczenia?, oraz konferencji Filozofia technologii. Prezeska stowarzyszenia Rewersy kultury, redaktorka racjonalista.tv, członkini Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzi również zajęcia dla licealistów, oraz dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z kotką na kolanach pisze filozoficznego bloga.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

CLIMAX | CLIMAX
reż. Gaspar Noé, Francja 2018, 97’

MFF w Cannes 2018: Nagroda Director Fortnight

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.
Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć Climax.

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRONI MEDIALNI:

             

Bookmark and Share

archiwum