kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Kler

czwartek, 4 października 2018, godz. 23.15
(Sala Czerwona - pokaz filmu i dyskusja)

czwartek, 4 października 2018, godz. 23.15
(Sala Niebieska - transmisja prelekcji i pokaz filmu)

 

 

W czwartek, 4 października, zainaugurujemy nowy sezon Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Podczas pierwszego spotkania w tym roku akademickim zobaczymy sensację tegorocznego festiwalu w Gdyni, czyli długo wyczekiwany Kler w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Po seansie zapraszamy do udziału w dyskusji!

 

Najnowsze dzieło Wojtka Smarzowskiego, twórcy Wołynia i Drogówki, to opowieść o losach trzech księży, która rzuca światło na niewygodne, często przemilczane tematy w dyskusji na temat kościoła katolickiego. Angażując doskonałych aktorów Roberta Więckiewicza, Jacka Braciaka i Arkadiusza Jakubika - reżyser portretuje duchownych przede wszystkim jako ludzi, którzy nie różnią się w swojej ułomności od wiernych, którym przewodzą. Na ekranie pojawi się również – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos, a także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni Kler został uhonorowany Nagrodą Publiczności i Nagrodą Dziennikarzy. Film otrzymał również statuetkę za najlepszą scenografię.

 

Dyskusję po seansie poprowadzi Mateusz Wiskulski - absolwent dziennikarstwa, filmoznawstwa i polonistyki na UJ, reżyserował i występował w teatrze studenckim. Wypożyczał ludziom filmy dopóki tego chcieli, a obecnie weekendami kręci pizzę, w tygodniu zaś próbuje nie wylecieć z kolejnego kierunku studiów jakim jest logopedia.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

Ze względu na duże zainteresowanie, pokaz filmu odbędzie się na dwóch salach: Czerwonej i Niebieskiej. Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:  

KLER | CLERGY
reż. Wojtek Smarzowski, Polska 2018, 135'


fot. Bartosz Mrozowski

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: najlepsza scenografia, Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też ostatniemu z nich, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, nie bez wpływu na życie każdego z nich.

 

ZWIASTUN:


 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

Bookmark and Share

archiwum