kpb

Baranki w Pieluchach: Księgarnia z marzeniami

czwartek, 30 sierpnia 2018, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 30 sierpnia, zapraszamy rodziców z niemowlakami na kolejne spotkanie Baranków w Pieluchach. Na ekranie Księgarnia z marzeniami - uhonorowany trzema nagroda Goya najnowszy film Isabel Coixet z Emily Mortimer w roli głównej.

 

Księgarnia z marzeniami to najnowsze dzieło wielokrotnie nagradzanaj hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet, twórczyni takich filmów jak Życie ukryte w słowach i Elegia. To rozgrywająca się pod koniec lat 50. opowieść o kobiecie, która otwiera księgarnię w niewielkim miasteczku na wschodzie Anglii. Z powodu literatury, którą sprowadza do swojego sklepiku zostaje uznana w okolicy za wichrzycielkę, a pewna bogata matrona postanawia pozbyć się burzącej spokój księgarni. W rolach głównych wystąpili Emily Mortimer (serial Newsroom), Patricia Clarkson (Party) i Bill Nighy (To właśnie miłość).

Film zdobył trzy nagrody Hiszpańskiej Akademii Filmowej Goya oraz dziewięć innych nominacji.

 

REŻYSERKA O FILMIE:

Ludzie codziennie dokonują wielkich i małych czynów, mniej lub bardziej niebezpiecznych, ale większość z nich pozostaje niezauważona. Co się jednak wydarzy, gdy zostaną one dostrzeżone? W jaki sposób wpłyną one na świat, w którym żyjemy?

 

 

Bilety: 13 zł

 

Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI | THE BOOKSHOP
reż. Isabel Coixet, Wielka Brytania/Hiszpania/Niemcy 2017, 113'

Nagrody Hiszpańskiej Akademii Filmowej Goya 2018: najlepszy film, najlepszy reżyser (Isabel Coixet), najlepszy scenariusz adaptowany (Isabel Coixet) i 9 innych nominacji

Florence Green szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. Lolitę' Nabokowa oraz 451 stopni Farenheita Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści.

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

PARTNERZY:

  
                           
              

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum