kpb

Dogman - pokaz przedpremierowy

DOGMAN (reż. Matteo Garrone)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 16 sierpnia 2018, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 16 sierpnia, odbędzie się przedpremierowy pokaz dramatu Dogman w reżyserii Matteo Garrone z nagrodzonym w tym roku na festiwalu w Cannes Marcello Fonte w roli głównej. Zapraszamy!

 

Nazywany "miejskim westernem" Dogman to umiejscowiona na włoskich przedmieściach opowieść o psim fryzjerze. Marcello to mężczyzna drobnej budowy, na co dzień stroniący od przemocy. Choć znany jest ze swojej łagodności, coś w nim pęka, gdy pewien brutalny opryszek zaczyna terroryzować całą okolicę, zmuszając mężczyznę do walki o własną godność.

 

Najnowsze dzieło Matteo Garrone, wielokrotnie nagradzanego twórcy Gomorry i Pentameronu, zachwyciło uczestników tegorocznej edycji festiwalu w Cannes, a wcielającego się w głównego bohatera Marcello Fonte uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora.

 

Polska premiera filmu: 14 września 2018 roku.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

DOGMAN | DOGMAN
reż. Matteo Garrone, Włochy/Francja 2018, 102’

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny, najlepszy aktor (Marcello Fonte), Nagroda Specjalna - Psia Palma dla wszystkich psów
Nagrody Włoskiego Narodowego Syndykatu Dziennikarzy Filmowych: najlepszy film, najlepszy reżyser (Matteo Garrone), najlepszy aktor (Marcello Fonte, Adoardo Pesce), najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepsza scenografia, najlepsza produkcja i casting

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum