kpb

Loveling - pokaz przedpremierowy (MOS)

LOVELING (reż. Gustavo Pizzi)
- pokaz przedpremierowy

wtorek, 14 sierpnia, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

We wtorek, 14 sierpnia, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowy pokaz filmu Loveling w reżyserii Gustavo Pizzi. Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 11 sierpnia 2018 roku - zniżka na bilet.

 

Loveling to prezentowany na festiwalu Sundance intymny dramat, którego osią jest relacja pomiędzy matką a jej dorastającym synem. Trenujący piłkę ręczną chłopak ma szansę rozwijać talent za granicą, co oznacza, że już wkrótce może opuścić rodzinne gniazdo. Wspólnie z Karine Teles, odtwórczynią głównej roli i współautorką scenariusza, reżyser Gustavo Pizzi stworzył pełną czułości i ciepła opowieść o rodzicielskiej miłości i konieczności przezwyciężenia własnych lęków dla dobra dziecka.

 

REŻYSER O FILMIE:

Kiedy opuściłem dom, patrzyłem tylko przed siebie. Nie obchodzili mnie moi rodzice i bracia, których zostawiłem. Ale gdy sam zostałem ojcem, zacząłem myśleć o przeszłości. Wraz z Karine zaczęliśmy się zastanawiać, co nasi rodzice mogli wtedy czuć. Zapewne my też to poczujemy, kiedy nasze dzieci postanowią żyć samodzielnie. Dlatego oprócz tych znanych nam elementów, Loveling opowiada o czymś, czego tak naprawdę nie wiemy.

 

Polska premiera: 24 sierpnia 2018.

 

Pokaz odbędzie się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY: 

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

13 zł - za okazaniem aktualnego  numeru „Wysokich Obcasów” (wydanie z 11 sierpnia 2018) 

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online. 

 

O FILMIE:

LOVELING | LOVELING
reż. Gustavo Pizzi, Brazylia/Urugwaj/Niemcy 2018 2018, 95'


fot. Bianca Aun

MFF Sundance 2018: nominacja do Nagrody Jury w konkursie World Cinema Dramatic
Festiwal Filmów Hiszpańskich w Maladze 2018: Złota Biznaga dla najlepszego filmu iberoamerykańskiego, Srebrna Biznaga - Specjalna Nagroda Krytyków

Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:


Bookmark and Share

archiwum