kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Dziedzictwo. Hereditary

czwartek, 28 czerwca 2018, godz. 22.45

 

 

W czwartek, 28 czerwca, zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego. W programie pokaz filmu Ariego Astera Dziedzictwo. Hereditary  uznanego za jeden z najstraszniejszych horrorów ostatnich lat. 

 

Po wielu latach traktowania tego gatunku jako skazanego na kino klasy B, horror wrócił do łask m.in. dzięki takim filmom jak Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii, To, Uciekaj! czy Ciche miejsce. Jeśli jesteście fanami mrożących krew w żyłach historii musicie przyznać, że ostatnie produkcje zza oceanu przywracają wiarę w świetnie skonstruowane horrory z udziałem aktorów z najwyższej światowej półki. Nie inaczej będzie i tym razem, podczas ostatniego przed wakacjami spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego.

Dziedzictwo. Hereditary to doskonale przyjęty na festiwalu Sundance fabularny debiut pełnometrażowy scenarzysty i reżyser Ariego Astera. Fabuła filmu koncentruje się na domowych rytuałach i traumie, opowiadając przerażającą historię amerykańskiej rodziny walczącej z wrogimi siłami, które próbują wpłynąć na jej kolejne pokolenia. Historia luźno zainspirowana rodzinnymi doświadczeniami reżysera dotykającymi tragedii i żałoby, prowadzi widzów przez długotrwałą serię nieszczęść, która przypomina klątwę. Dzięki skrupulatnemu rzemiosłu i wizji Astera, ten wstrząsający debiut przekształca rodzinny dramat w dzieło teatralnego horroru przywołujące na myśl klasykę gatunku lat 60. i 70. XX wieku. W rolach głównych wystąpili Toni Collette (Madame, Mała Miss) i Gabriel Byrne (Głośniej od bomb, seriale Wikingowie i Terapia).

Autorem muzyki do filmu jest Colin Stetson, saksofonista i awangardowy kompozytor, który nagrywał i koncertował z Arcade Fire, Bon Iver, TV On the Radio oraz Tomem Waitsem i ma na koncie ścieżki dźwiękowe i piosenki do takich filmów jak Zniewolony: 12 Years a Slave czy Rover.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:  

DZIEDZICTWO. HEREDITARY | HEREDITARY
reż. Ari Aster, USA 2018, 128'

MFF Sundance 2018: światowa premiera

Każda rodzina ma swoje sekrety. Niektóre wiodą prosto do piekła. Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to, co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają tak tragiczny i potworny obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju…

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

Bookmark and Share

archiwum