kpb

Dojrzałe Kino: Na głęboką wodę (przedpremierowo!)

środa, 20 czerwca 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 20 czerwca, zapraszamy na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina. W programie przedpremierowy pokaz filmu Na głęboką wodę Jamesa Marsha z Colinem Firthem i Rachel Weisz w rolach głównych.

 

Reżyser James Marsh, twórca nominowanej do Oscara Teorii wszystkiego, powraca z opartą na prawdziwych wydarzeniach historią wynalazcy, który ratując się przed bankructwem podejmuje się karkołomnego zadania opłynięcia świata bez zatrzymywania się. Na ekranie Colin Firth (Samotny mężczyzna) oraz Rachel Weisz (Kłamstwo).

Wielu artystów popadło w obsesję na punkcie Donalda Crowhursta - mówi Rachel Weisz, wcielająca się w żonę głównego bohatera - Myślę, że ta historia to pełen miłości portret jego samego i jego ambicji. W każdym z nas jest odrobina Donalda Crowhursta. Wszyscy marzymy o chwale. (...) To historia o marzycielu, który zaplątuje się we własne niewinne kłamstwo.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:    

NA GŁĘBOKĄ WODĘ | THE MERCY
reż. James Marsh, Wielka Brytania 2018, 101'

Donald Crowhurst to wizjoner, geniusz, oszust. Pomysłowy wynalazca, weekendowy żeglarz, który postanowił, że uda mu się to, czego nikt inny przed nim nie dokonał. Kiedy okazuje się, że budowany latami biznes bankrutuje, by wyjść z długów, uratować honor i zapewnić byt rodzinie decyduje się na desperacki krok. Bierze udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata - Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia, bez przygotowania, nie zbaczając z trasy musi przetrwać samotną podróż. Czy spryt zastąpi umiejętności i wiedzę? Na co zdobędzie się zdesperowany człowiek, by nie zawieść ukochanej żony i wygrać nagrodę?

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum