kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Thelma

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
THELMA (reż. Joachim Trier)
sobota, 16 czerwca 2018, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 


(c) Motlys AS

 

W sobotę, 16 czerwca, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów.  W programie pokaz filmu Thelma - norweskiego kandydata do Oscara autorstwa Joachima Triera.

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Podczas ostatniego spotkania w tym roku szkolnym zobaczymy film Thelma - thriller autorstwa Joachima Triera, twórcy takich filmów jak Głośniej od bomb czy Reprise. Od początku raz jeszcze... Jego nowy film  był norweskim kandydatem do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. To intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. W uznaniu kreacji w Thelmie odtwórczyni głównej roli, Eili Harboe odebrała, wręczone podczas ostatniego Berlinale, wyróżnienie w kategorii: Młodzi, obiecujący aktorzy europejscy. Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Jak pisze The Post, Thelma to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King. Sprawdzimy to!

 

Gospodynią spotkania będzie Gabriela Maciejasz - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Licealiści mogą zbierać stemple na Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

THELMA | THELMA
reż. Joachim Trier, Norwegia/Francja/Dania/Szwecja 2017, 116'


(c) Motlys AS

Oscary 2018: norweski kandydat do nagrody dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Mar del Plata Film Festival 2017: najlepsza aktorka (Eili Harboe), nagroda ADF za zdjęcia (Jakob Ihre)
Norweski Międyznarodowy Festiwal Filmowy 2017: Nagroda Norweskich Krytyków Filmowych (Joachim Trier)

Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny. I trzyma w napięciu aż do – zaskakującego – finału.

 

Film zawiera efekty stroboskopowe.

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:

 

  

 

 

Bookmark and Share

archiwum