kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Zimna wojna

czwartek, 14 czerwca 2018, godz. 23.00

Sala Czerwona - prelekcja, pokaz filmu i dyskusja
Sala Niebieska - transmisja prelekcji i pokaz filmu

 


fot. Łukasz Bąk

 

W czwartek, 14 czerwca, w Studenckim Klubie Filmowym zobaczymy jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów tego roku. Na ekranie Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego z udziałem elektryzującego duetu Joanny Kulig i Tomasza Kota. Zapraszamy!

 

Światowa premiera Zimnej wojny odbyła się podczas tegorocznego festiwalu w Cannes i zakończyła się niebywałym sukcesem. Pierwszy polski film od czasu Pianisty Romana Polańskiego, który walczył o Złotą Palmę, wzbudził zachwyt wszystkich obecnych, czego dowodem jest kilkunastominutowa owacja na stojąco. Twórca nagrodzonej Oscarem Idy stworzył porywającą historię miłosną, która przyniosła mu nagrodę dla najlepszego reżysera tegorocznej edycji festiwalu. Na ekranie Joanna Kulig (Niewinne), Tomasz Kot (Bogowie), Borys Szyc (Pokot), Agata Kulesza (Ida), Adam Woronowicz (Czerwony pająk), Adam Ferency (Jasminum) oraz Adam Szyszkowski (Ostatnia rodzina). Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Żal (Twój Vincet, Ikona, Ida).

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

Uwaga!

Ze względu na duże zainteresowanie, pokaz filmu odbędzie się na dwóch salach: Czerwonej i Niebieskiej. Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:  

ZIMNA WOJNA | COLD WAR
reż. Paweł Pawlikowski, Polska/Francja/Wielka Brytania 2018, 88’


fot. Łukasz Bąk

MFF w Cannes 2018: najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski

Twórca nagrodzonej Oscarem Idy przeniósł widzów tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu Zimna wojna jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

ZWIASTUN:


 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

Bookmark and Share

archiwum