kpb

Wiosna Filmów 2018

WIOSNA FILMÓW
11-17 czerwca 2018
Kino Pod Baranami

 


 
W dniach 11-17 czerwca Kinie Pod Baranami po raz czwarty zagości Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW, prezentujący najgłośniejsze filmy sezonu. Będzie to okazja, by zobaczyć siedem produkcji docenionych na najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwalach.

 

W programie znalazł się nominowany do 11 włoskich nagród filmowych thriller Neapol spowity tajemnicą, którego twórcą jest Ferzan Özpetek. To trzymająca w napięciu opowieść o namiętności i brutalnej zbrodni, w której racjonalność miesza się z magią. Na ekranie pojawi się również nagrodzony pięcioma Cezarami dramat kryminalny Do zobaczenia w zaświatach Alberta Dupontela. To historia dwóch weteranów I wojny światowej, którzy znajdują niekonwencjonalny sposób na to by wyrównać rachunki z ojczyzną. W ramach przeglądu widzowie Kina Pod Baranami zobaczą również jeden z najszerzej komentowanych filmów zeszłorocznego Berlinale. Thriller Utoya - 22 lipca autorstwa Erika Poppe to nakręcona w jednym ujęciu próba rekonstrukcji tragicznych wydarzeń z 2011 roku, w trakcie których w wyniku szaleńczego ataku Andersa Breivika zginęło łącznie 69 osób.

 

Uhonorowany Nagrodą Jury w Wenecji oraz ośmioma nagrodami Izraelskiej Akademii Filmowej dramat Fokstrot opowiada o parze, której syn ginie podczas służby wojskowej na opustoszałym posterunku. Reżyser Samuel Maoz, twórca nagrodzonego Złotym Lwem filmu Liban, stworzył przejmujący portret rodziny w rozkładzie oraz kraju w permanentnym stanie wojny. Obietnica poranka Erica Barbiera to adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary'ego, jedynego francuskiego pisarza dwukrotnie uhonorowanego Nagrodą Goncourtów. W rolach głównych wystąpili Pierre Niney, znany polskiej publiczności z filmu Frantz François Ozona, oraz Charlotte Gainsbourg, która za tę rolę otrzymała nominację do Cezara oraz Nagrody Lumiere.

 

Mahamat-Saleh Haroun, twórca wielokrotnie nagradzanej Suszy, powraca z filmem Jesień we Francji - opowieścią o pochodzącym z Republiki Środkowoafrykańskiej ojcu dwójki dzieci, któremu pewna Francuzka oferuje dach nad głową. Mimo łączącego ich uczucia para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom.

 

W programie tegorocznej edycji znalazło się również fantastyczne kino kulinarne w postaci prezentowanego na tegorocznym Berlinale filmu Ramen. Smak wspomnień. Dramat Erica Khoo to pełna ciepła opowieść o młodym kucharzu, który po śmierci rodziców rusza do Singapuru w poszukiwaniu swoich korzeni, nieoczekiwanie odnajdując nie tylko swoich krewnych, ale i inspirację do tworzenia niezwykłych azjatyckich dań.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Karnet (7 filmów): 70 zł
* Zakup Karnetu online pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

Uwaga!

Z biletami na pokaz filmu Ramen. Smak wspomnień - zniżka 10% w lokalach Ramen People (ul. Czysta 8, ul. Dajwór 19).

 

PROGRAM:

poniedziałek, 11 czerwca
19.00 POKAZ PRZEDPREMIEROWY
FOKSTROT | FOXTROT
reż. Samuel Maoz, Izrael/Szwajcaria/Niemcy/Francja 2017, 108’

polska premiera: 7 września 2018

 

wtorek, 12 czerwca
19.00
UTOYA - 22 LIPCA | UTØYA 22. JULI
reż. Erik Poppe, Norwegia, 2018, 90'

 

środa, 13 czerwca
19.00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY
JESIEŃ WE FRANCJI | UNE SAISON EN FRANCE
reż. Mahamat-Saleh Haroum, Francja 2017, 97’

polska premiera: 21 września 2018

 

czwartek, 14 czerwca
19.00 RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ
| RAMEN TEH
 reż. Eric Khoo, Singapur/Japonia/Francja 2018, 89’

 

piątek, 15 czerwca
19.00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY
OBIETNICA PORANKA | LA PROMESSE DE L'AUBE
reż. Eric Barbier, Francja 2017, 131’

polska premiera: 20 lipca 2018

 

sobota, 16 czerwca
19.00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY
NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ | NAPOLI VELATA
reż. Ferzan Ozpetek,Włochy 2017, 113’

polska premiera: 3 sierpnia 2018

 

niedziela, 17 czerwca
19.00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY
DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH | AU REVOIR LÀ-HAUT
reż. Albert Dupontel, Francja/Kanada 2017, 117’

polska premiera: 17 sierpnia 2018

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum