kpb

Dojrzałe Kino: Koncert na dwoje - pokaz filmu i spotkanie w ramach 58. KFF

środa, 30 maja 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 30 maja, wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową zapraszamy na specjalne spotkanie Dojrzałego Kina! W ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego zaprezentujemy film Tomasza Drozdowicza Koncert na dwoje - dokumentalny portret kompozytora Jerzego Maksymiuka i jego żony, Ewy. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem reżysera.

 

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. 

Tomasz Drozdowicz stworzył portret artysty wypełniony anegdotami zza kulis sal koncertowych, z których wybrzmiewają utwory największych kompozytorów. Przede wszystkim jednak ukazał historię miłości, pasji i talentu.

 

Po seansie odbędzie się spotkanie z udziałem reżysera. Zachęcamy do udziału w dyskusji!

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:    

KONCERT NA DWOJE | CONCERTO FOR TWO
reż. Tomasz Drozdowicz, Polska 2018, 75’

Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.

 

WSPÓŁORGANIZATOR POKAZU:

Krakowska Fundacja Filmowa

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum