kpb

Baranki w Pieluchach: Najlepsze polskie 30'

czwartek, 10 maja 2018, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 10 maja, zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na drugą odsłonę Najlepszych polskich 30’ - najciekawszych polskich filmów krótkometrażowych. Na ekranie m.in. Marta Ścisłowicz, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat i Krzysztof Kowalewski. 

 

Najlepsze polskie 30’ to spotkanie z największymi talentami nowego polskiego kina, a w programie cztery znakomite filmy krótkometrażowe. Nazywam się Julita, najnowsza produkcja Filipa Dzierżawskiego (reżysera głośnego dokumentu Miłość) to rozgrywająca się w więzieniu, wstrząsająca opowieść o matce i córce, które rozdzieliła rodzinna trauma. Na ekranie Marta Ścisłowicz (Bogowie) oraz Aleksandra Konieczna (Ostatnia rodzina). Kolejny tytuł to prezentowany na festiwalu w Gdyni dramat Ja i mój tata w reżyserii Aleksandra Pietrzaka ze znakomitą rolą Łukasza Simlata (Zjednoczone Stany Miłości) i  triumfalnym powrotem na wielki ekran Krzysztofa Kowalewskiego (Nigdy w życiu!, Brunet wieczorą porą). To wzruszający, a zarazem zabawny portret relacji ojca, cierpiącego na chorobę Alzheimera, oraz opiekującego się nim dorosłego syna. Baraż, czyli najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego, przedstawia historię byłego piłkarza, który pod wpływem trudnej sytuacji finansowej musi dokonać wyboru pomiędzy szansą na zarobek a własnymi zasadami. W roli głównej wystąpił znany m.in. z Kabaretu Mumio Jacek Borusiński. Baraż to reżyserski debiut Tomasza Gąssowskiego, wieloletniego współpracownika Andrzeja Jakimowskiego i autora muzyki do takich filmów jak Zmruż oczy, Imagine i Sztuczki.
Wieczór zwieńczy pokaz dokumentu Zofii Kowalewskiej Więzi, który od czasu swojej premiery podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście. Tę poruszającą historię starszego małżeństwa z bolesną przeszłością nagrodzono Srebrnym Smokiem na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

Bilety: 13 zł

 

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

NAJLEPSZE POLSKIE 30' vol. 2 - czas trwania: 112'

WIĘZI | CLOSE TIES
reż. Zofia Kowalewska, Polska 2016, 18'

Oscary 2017: shortlista do nagrody dla najlepszego dokumentalnego filmu krótkometrażowego
Short Waves 2017: Wyróżnienie i Nagroda Publiczności w Konkursie Polskim
Krakowski Festiwal Filmowy 2016: Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego (Zofia Kowalewska)
Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2016: Jantar za krótkometrażowy film dokumentalny (Zofia Kowalewska) oraz za zdjęcia do filmu krótkometrażowego (Weronika Bilska)
DOK Leipzig 2016: Złoty Gołąb

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA) 2016: Specjalna Nagroda Jury dla dokumentu studenckiego
Czterdzieści pięć lat małżeństwa to imponująca rocznica. Barbara i Zdzisław mogliby być z siebie dumni, gdyby nie fakt, że mąż na osiem lat opuścił żonę dla kochanki. Teraz wspólnie spędzają starość choć, jak twierdzi Barbara, gdyby nie chore nogi Zdzisław dalej „wierzgałby po Krakowie”. Mimo dawnej urazy, codziennych problemów z rachunkami, zajętą łazienką i przestawianiem mebli, łączy ich trudna do zdefiniowania więź.

 

NAZYWAM SIĘ JULITA | MY NAME IS JULITA
reż. Filip Dzierżawski, Polska 2017, 28’

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego (OFFskary) 2018: 2 nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego - najlepsza aktorka (Aleksandra Konieczna), najlepsze zdjęcia (Adam Palenta)
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Krakowski Festiwal Filmowy 2017: Konkurs Polski, Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Nazywam się Julita, mam trzydzieści lat, jedenaście lat temu została zamordowana moja najbliższa rodzina. Tytułowa bohaterka filmu, Julita (Marta Ścisłowicz) podejmuje próbę wejścia do programu mediatorów więziennych. To dla niej sposób, aby opowiedzieć swoją historię na oddziale zakładu penitencjarnego dla kobiet, chociaż wie, że tam właśnie umieszczona jest jej matka (Aleksandra Konieczna), która nie chce utrzymywać z Julitą kontaktu.

 

BARAŻ | PLAY-OFF
reż. Tomasz Gąssowski, Polska 2016, 30'

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego (OFFskary) 2018: 4 nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego - najlepszy reżyser (Tomasz Gąssowski), najlepszy aktor (Jacek Borusiński), najlepszy aktor (Oliwier Kozłowski), najlepszy scenariusz (Tomasz Gąssowski)
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" 2017: wyróżnienie aktorskie w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych (Oliwier Kozłowski)
MFF Open Place, Łotwa 2017: najlepszy reżyser (Tomasz Gąssowski), najlepszy aktor (Jacek Borusiński)
Warszawski Festiwal Filmowy 2016: najlepszy krótkometrażowy film aktorski

Mieszkający pod Warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi, na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka.

 

JA I MÓJ TATA | ME AND MY FATHER
reż. Aleksander Pietrzak, Polska 2017, 30'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Nagrody Grand OFF 2017: najlepszy film polski
Krakowski Festiwal Filmowy 2017: Konkurs Polski, Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Heartland Film Festival 2017: Nagroda Publiczności

Ojciec Dawida – Edward, był kapitanem żeglugi wielkiej i w rodzinnym domu pojawiał się na kilka dni w roku. Teraz Dawid ma swoją rodzinę i postanawia zaopiekować się chorym na Alzheimera ojcem. Kiedy wreszcie pojawia się okazja by wspólnie odbudować relacje, zaczyna im w tym przeszkadzać szybko postępująca choroba Edwarda. Z każdym dniem pamięta on coraz mniej z tak cennych dla syna wspomnień, które pomagają mu wypełnić lukę z dzieciństwa. Jak wiele Dawid będzie w stanie poświęcić ze swojego poukładanego życia, by spędzić z ojcem ostatnie chwile?

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

PARTNERZY:

  
                           
              

Bookmark and Share

archiwum