kpb

Wieża. Jasny dzień. - premiera z udziałem twórców

WIEŻA. JASNY DZIEŃ. (reż. Jagoda Szelc)
- premiera z udziałem twórców

czwartek, 22 marca 2018, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 22 marca, w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska premiera filmu Wieża. Jasny dzień. Jagody Szelc - sensacji ostatniego festiwalu w Gdyni i jednego z najgłośniejszych polskich debiutów ostatnich lat. Po seansie - z widzami spotkają się twórczynie filmu. Zapraszamy!

 

Wieża. Jasny dzień. to reżyserski debiut Jagody Szelc, studentki Szkoły Filmowej w Łodzi i tegorocznej laureatki Paszportu POLITYKI. Jak zauważyła Małgorzata Steciak, debiut Szelc to z jednej strony historia spotkania po latach i próby odbudowania siostrzanej relacji, z drugiej interesująca wariacja na temat dramatu rodzinnego stawiająca w centrum przygotowania do ważnej uroczystości. Z trzeciej wreszcie metafizyczny horror przywołujący skojarzenia z twórczością Romana Polańskiego. Z pomocą stosunkowo prostych, niepokojących obrazów zmontowanych w nieoczywisty sposób reżyserka stworzyła trzymającą w napięciu opowieść, która wymyka się gatunkowym klasyfikacjom.
Wieżę. Jasny dzień. uznano za absolutne objawienie zeszłorocznego festiwalu w Gdyni, podczas którego Jagodę Szelc nagrodzono za najlepszy debiut i scenariusz. Film został również zaprezentowany w prestiżowej sekcji Forum 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. 

 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami. Gośćmi pokazu będą reżyserka Jagoda Szelc, aktorki Anna Krotoska i Małgorzata Szczerbowska oraz autorka muzyki do filmu, Teoniki Rożynek. Rozmowę poprowadzi Anita Piotrowska.

 

BILETY:

22 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

WIEŻA. JASNY DZIEŃ. | TOWER. A BRIGHT DAY.
reż. Jagoda Szelc, Polska 2017, 111'

MFF w Berlinie 2018: sekcja Forum
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepszy debiut reżyserski (Jagoda Szelc), najlepszy scenariusz (Jagoda Szelc)

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) odwiedza niecodzienny gość. To niewidziana od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska). Z dnia na dzień jej zachowanie wydaje się dla rodziny coraz bardziej dziwne. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja zdecydowała się wrócić.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum