kpb

Premiera psychologiczna: The Place

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA:
The Place (reż. Paolo Genovese
)
- pokaz filmu i dyskusja

środa, 14 marca 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 14 marca, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Premier psychologicznych - pokazów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka. Na ekranie film The Place - psychologiczny thriller autorstwa Paolo Genovese.

 

Twórca Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie ponownie bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy. W filmie The Place reżyser Paolo Genovese daje swoim bohaterom szansę spełnienia najskrytszych marzeń. Wystarczy, że zgłoszą się do pewnego człowieka, który przesiaduje całymi dniami przy restauracyjnym stoliku z tajemniczym zeszytem. On da im wszystko, czego zapragną pod warunkiem, że wykonają dla niego zadanie. Sami muszą zdecydować czy ich życzenie jest warte ceny, jaką przyjdzie im zapłacić.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - studentki V roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzące filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

 

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to nowy cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka. 

 

BILETY: 20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

THE PLACE | THE PLACE
reż. Paolo Genovese, Włochy 2017, 105'

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Warunkiem jest wykonanie przez petenta specjalnego zadania, w zamian za które mężczyzna spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

 

ZWIASTUN:

 

PROWADZENIE:

Anna Nicieja – studentka V roku psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadzi w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – studentka V roku psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD, prowadzi również w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka. 

 

PATRONI MEDIALNI:  

        

Bookmark and Share

archiwum