kpb

Dojrzałe Kino: Nić widmo

środa, 14 marca 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 14 marca, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz pokaz filmu Nić widmo - nominowanego do sześciu Oscarów dzieła Paula Thomasa Andersona z Danielem Day-Lewisem w roli głównej.  

 

Nić widmo to opowieść o wiodącym samotnicze życie genialnym londyńskim krawcu, którego świat staje na głowie pod wpływem nowo poznanej kobiety. W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson (Magnolia, Mistrz) ponownie spotyka się z Danielem Day-Lewisem, wspólnie malując fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić. Nominowany do Oscara za tę rolę Day-Lewis zapowiedział, że to ostatnia kreacja w jego aktorskiej karierze. Podczas ostatniego rozdania nagród Amerykańskiej Akademii film zdobył statuetkę za najlepsze kostiumy. 

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:   

 

NIĆ WIDMO | PHANTOM THREAD
reż. Paul Thomas Anderson, USA 2017, 131'

Oscary 2018: najlepsze kostiumy (Mike Bridges)
Złote Globy 2018: 2 nominacje - najlepszy aktor w dramacie (Daniel Day-Lewis), najlepsza muzyka (Jonny Greenwood)
Nagrody BAFTA 2018:
najlepsze kostiumy (Mike Bridges)
Nagrody Critics Choice 2018: najlepsze kostiumy (Mike Bridges)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz oryginalny (Paul Thomas Anderson)

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie głównego bohatera przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, ale on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
 

 

 

 

 

 

 

 

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum