kpb

Dojrzałe Kino: Czwarta władza

środa, 7 marca 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 7 marca, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz najnowszego dzieła Stevena Spielberga, filmu Czwarta władza z Meryl Streep i Tomem Hanksem w rolach głównych.

 

Czwarta władza Stevena Spielberga to opowieść o najsłynniejszym, obok Watergate, śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych. Na ekranie trzykrotna laureatka Oscara, ponownie nominowana do tej nagrody Meryl Streep, dwukrotny zdobywca statuetki Tom Hanks oraz Sarah Paulson (Carol, serial American Horror Story), Bob Odenkirk (serial Zadzwoń do Saula) i Tracy Letts (Lady Bird).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:   

CZWARTA WŁADZA | THE POST
reż. Steven Spielberg, USA /Wielka Brytania 2017, 115'

Oscary 2018: 2 nominacje - najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Meryl Streep)
Złote Globy 2018: 6 nominacji
Nagrody Critics Choice 2018: 8 nominacji
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy film, najlepsza aktorka (Meryl Streep), najlepszy aktor (Tom Hanks)

Wydawca dziennika The Washington Post, Katherine Graham (Meryl Streep) i jego redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks) stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni będą przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale osobistą wolność.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum