kpb

Spotkanie Filozoficzne: Księżyc Jowisza (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
Księżyc Jowisza (reż. Kornél Mundruczó)
- pokaz przedpremierowy

poniedziałek, 22 stycznia 2018, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

W poniedziałek, 22 stycznia, zapraszamy na pierwsze w tym roku Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz filmu Księżyc Jowisza młodego węgierskiego reżysera Kornéla Mundruczó, twórcy Białego Boga i Delty. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja. 

 

Księżyc Jowisza, najnowszy film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Film miał swoją światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie – ale nikogo nie pozostawił obojętnym. Otrzymał również główną nagrodę oraz nagrodę za najlepsze efekty specjalne na najważniejszym międzynarodowym festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges. Księżyc Jowisza to porażająca wizualnie opowieść z pogranicza baśni i fantastyki naukowej, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy. 

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi dr hab. Joanna Hańderek.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 26 stycznia 2018 roku.

 

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 

dr hab. Joanna Hańderek - adiunkt w Instytucie Filozofii UJ. Zajmuje się: filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender i multikulturalizmu. Autorka Metamorfozy i muzea, Czas i spotkanie. Od 2013 roku organizuje cykl wykładów i spotkań poświęconych wykluczeniu Kultura wykluczenia?, oraz konferencji Filozofia technologii. Prezeska stowarzyszenia Rewersy kultury, redaktorka racjonalista.tv, członkini Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzi również zajęcia dla licealistów, oraz dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z kotką na kolanach pisze filozoficznego bloga.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

KSIĘŻYC JOWISZA | JUPITER'S MOON | JUPITER HOLDJA
reż. Kornél Mundruczó, Węgry/Niemcy 2017, 129'

MFF w Cannes 2017: Konkurs Główny
Manaki Brothers – Międzynarodowy Festiwal Operatorów Filmowych 2017: Złota Kamera dla najlepszego operatora (Marcell Rév)
Międzynarodowy Festiwal Kina Fantastycznego w Sitges 2017: Grand Prix, najlepsze efekty specjalne
L'Etrange Festival 2017: Grand Prix
Austin Fantastic Fest 2017: najlepszy reżyser (Kornél Mundruczó)

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

 

ZWIASTUN:

 

PATRONI MEDIALNI:

             

Bookmark and Share

archiwum