kpb

Premiera psychologiczna: Cicha Noc

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA:
Cicha Noc (reż. Piotr Domalewski)
- pokaz filmu i dyskusja

środa, 29 listopada 2017, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 29 listopada, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach nowego cyklu Premiery psychologiczne - pokazów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka. W programie pokaz nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Gdyni filmu Cicha Noc w reżyserii Piotra Domalewskiego.

 

Cicha Noc to doskonale zrealizowany dramat rodzinny w doborowej obsadzie. Reżyserski debiut Piotra Domalewskiego okazał się sensacją tegorocznego festiwalu w Gdyni, zdobywając m.in. Złote Lwy dla najlepszego filmu. Na ekranie nagrodzony za najlepszą rolę męską Dawid Ogrodnik oraz Tomasz Ziętek i Arkadiusz Jakubik, którym partnerują m.in. Maria Dębska, Tomasz Schuchardt i Jowita Budnik. Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - studentki V roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzące filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

 

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to nowy cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka. 

 

BILETY: 20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

CICHA NOC | SILENT NIGHT
reż. Piotr Domalewski, Polska 2017, 101'

(in Polish with English subtitles)


fot. Robert Jaworski/Studio Munka

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: Złote Lwy dla najlepszego filmu i najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej (Dawid Ogrodnik), Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy. 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PROWADZENIE:

Anna Nicieja – studentka V roku psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadzi w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – studentka V roku psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD, prowadzi również w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka. 

 

PATRONI MEDIALNI:

 

 

 

        

Bookmark and Share

archiwum