kpb

Ania. Biografia Anny Przybylskiej - spotkanie autorskie

wtorek, 28 listopada 2017, godz. 17.00

 

 

We wtorek, 28 listopada, zapraszamy na spotkanie autorskie w ramach promocji książki Ania. Biografia Anny Przybylskiej Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewieckiego (Wyd. Agora) - pierwszej biografii zmarłej przed trzema laty aktorki. 

Gospodynią spotkania będzie dziennikarka Gazety Wyborczej, Małgorzata Skowrońska.

 

Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo. 

Była sympatyczną Marylką ze Złotopolskich, ale też dziewczyną z rozkładówki Playboya. Raz mówiła, że nie ma pomysłu na życie poza aktorstwem, a innym razem – że na pierwszym miejscu jest rodzina. Długo nie miała szczęścia w miłości, lecz ciągle była zakochana.

Spieszyła się momentami tak, jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać. Jakby wiedziała, że szybko musi zawrzeć związek, założyć rodzinę, urodzić dzieci, by zdążyć się jeszcze tym wszystkim nacieszyć – opowiadają w książce jej bliscy.

 

WSTĘP WOLNY

 

Czytam stronę po stronie. Uśmiecham się, złoszczę, płaczę. W końcu zamykam książkę i jedno mogę Wam powiedzieć: oto jest Ania. - Krystyna Przybylska, mama Ani   

To książka o Ani takiej, jaką była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia, książka prawdziwa jak Ona sama. Zero udawania.- Katarzyna Bujakiewicz

Książka o Ani Przybylskiej jest gorąca. Jak całe Jej życie, które nie cierpiało nudy i szarości. Jeżeli ludzkie losy zasługują na epilog, to ta książka nim jest. Dla mnie to po prostu kolejne spotkanie z ulubioną kumpelą w branży i radosnym człowiekiem. A myślałem, że to już niemożliwe... Gorąco polecam.
Cezary Pazura

 

Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki - dziennikarze Gazety Wyborczej Trójmiasto. Dwukrotnie nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii Wywiad. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyróżniło w Konkursie im. Stefana Żeromskiego ich tekst Mama. Panią to masz na ulicy. Autorzy biografii Dariusza Michalczewskiego Tiger bez cenzury, a także wywiadu z Krystyną Przybylską, opublikowanego w „Wysokich Obcasach”.

Bookmark and Share

archiwum