kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Najlepszy

czwartek, 23 listopada 2017, godz. 23.15

 


fot. Robert Pałka

 

W czwartek, 23 listopada, w ramach kolejnego spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego zobaczymy film Najlepszy Łukasza Palkowskiego.

W swoim najnowszym dziele Palkowski (Bogowie) ponownie sięga po życiorys niezwykłej osoby. To opowieść o człowieku, który po 14 latach zmagania się nałogiem z narkomana staje się sportowcem wyczynowym. Na ekranie nagrodzony w Gdyni Jakub Gierszał w roli zdobywcy rekordu świata w triathlonie, Jerzego Górskiego. Towarzyszą mu m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik i Tomasz KotNajlepszy  zdobył Nagrodę Publiczności podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni oraz nagrodę główną w Konkursie Kina Młodzieżowego U18 na festiwalu w Cottbus.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

NAJLEPSZY | THE FASTEST
reż. Łukasz Palkowski, Polska 2017, 110’


fot. Robert Pałka

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: udział w konkursie głównym, Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą, najlepsza scenografia (Marek Warszewski), Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych (Jakub Gierszał), Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu
Tofifest 2017: Złoty Anioł dla najlepszego filmu w Konkursie Polskim (Łukasz Palkowski), Nagroda Publiczności
Festiwal Filmowy Cottbus 2017: najlepszy film w Konkursie Kina Młodzieżowego U18

Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

               

Bookmark and Share

archiwum